Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027122370

Nepovedené kouzlo – Emilka a ztracená škola

28.8.2019

Emilka je malá čarodějnice, která by mnohem radši byla bludičkou. Kouzla jí totiž vůbec nejdou. Školu nemá ráda a jednou se jí kouzlo tak moc nepovedlo, že ji málem podpálila. Tento pohádkový příběh je ideální pro malé slečny, které milují příběhy z pohádkových lesů.

Pohádka Petry Martiškové potěší všechny slečny od první třídy, i ty menší, pokud jim maminky budou číst. Já kousek četla dceři, ale zatím u toho nevydržela dlouho. O to víc jsem si pak příběh užila, když jsem si ho četla sama.

Čarodějnice Emilka mi byla sympatická, stejně jako její kamarádka Bludilka. Emilka neumí kouzlit, ale čeká ji kouzelnická zkouška, protože se blíží svatojánská noc, což je nejkouzelnější noc v roce. Emilka se tak bojí, že neuspěje, že si usilovně přeje, aby škola zmizela. Přejí si to i některé lidské děti, kterým mají brzy začít prázdniny a vydají se na bylinky pro babičku. Při tom narazí na zlaté kapradí, které prý splní přání. A tak si společně s Emilkou přejí, aby nebyla škola. A co čert nechtěl – kouzlo se povedlo. Zmizela nejen škola pro malé čarodějnice a bludičky, ale všechny školy vůbec. Nikdo si je nepamatuje. A tak místo prázdnin musí Emilka s kamarády přijít na to, jak školy zase přičarovat zpět.

Tato pohádka je plná přátelských strašidel i dětí, kterých se čtenáři nemusí bát. Emilka mi byla sympatická, stejně jako Bludilka, nebo stará čarodějnice Malvína, která jim pomáhá vše zase spravit.

Myslím, že v knížkách je důležitý nejen děj a postavy, ale také celková atmosféra a prostředí, které ji dokresluje. A mně se v čarodějnickém lese moc líbilo. Jako dítě bych určitě chtěla navštívit babičku bylinářku i starou Malvínu. Věřím, že děti to pocítí u čtení úplně stejně.

Příběh není dlouhý, ale je v něm vše důležité. Autorka má čarodějnický svět dobře vymyšlený, básničky a zaklínadla se dobře čtou a hezky se rýmují. Obrázky skvěle doplňují texty a pomohou dětem představit si kouzelný svět.

Pro mě je Nepovedené kouzlo moc povedená pohádka pro děti na prvním stupni, i pro ty menší.

Hodnocení: 95%

Recenze vyšla na kniznikavarna.eu

 

Nepovedené kouzlo – Emilka a ztracená škola
Mohlo by vás zajímat:
Nepovedené kouzlo – Emilka a ztracená škola
Více informací o knize

Přečtěte si také:

Malujeme akvarelem
Malujeme akvarelem

Knížka Malujeme akvarelem je jako kamarádka, která toho hodně ví, ale nesyslí si žádnou důležitou informaci pro sebe. Chce vám…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Dobrodružství školní aktovky
Dobrodružství školní aktovky

Kája se v září chystá do první třídy, takže téma školy je teď u nás velmi aktuální. Ježíšek nám tak letos…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Hejkalka
Hejkalka

Hejkalka je jednou z těch dětských knih, kterou ráda doporučím, nejen kvůli samotnému příběhu, ale také pro krásné ilustrace, které jsou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze