Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027125500

Napiš správně i/y po měkkých a tvrdých souhláskách

7.2.2020

Do rukou se mě dostává hravý pracovní sešit, který vás a vaše děti seznámí s pravidly psaní i/y po měkkých a tvrdých souhláskách. Hravou a zábavnou formou zvládnete všechny pravopisná cvičení bez chyby, slziček a zbytečných nervů. Zuzana Pospíšilová je autorkou novinky Napiš správně i/y. Tento pracovní sešit ilustroval Drahomír Trsťan.

Co v tomto pracovním sešitě najdete? Určitě doplňovačky, křížovky, osmisměrky, omalovánky, doplňovačky, obrázkové luštění a ještě mnohem více. Zábavnou a hravou formou budete společně s dětmi procvičovat dané jevy. Pak pro ně diktát či pravopisné cvičení ve škole bude hračka. Na konci knihy naleznete řešení jednotlivých úkolů, díky kterým se ověříte vaše znalosti, zda jste napsali správné i/y. Každá souhláska je detailně rozpracovaná. U každé z nich naleznete omalovánku, výjimky, na které si při psaní musíte dávat pozor, dále doplňovačky, několik křížovek či osmisměrek.

Víte co vlastně patří mezi tvrdé souhlásky? Pojďte si to se mnou společně zopakovat. Patří sem H, CH, K, R, D, T, N. Po tvrdých souhláskách píšeme tvrdé Y. Musíme ale dávat pozor, protože u slov cizího původu může být i měkké. Mezi měkké souhlásky patří Ž, Š, Č, Ř, C, J, Ď, Ť, Ň. Po měkkých souhláskách píšeme ve slovech měkké I.

Osobité ilustrace Drahomíra Trsťana vykouzlí úsměv na tváři každému školákovi i dospělému. Autor a ilustrátor provedl precizní práci, jelikož dokázali z nudného pravopisu udělat pořádnou zábavu.

Tento pracovní sešit mě nadchl a už se moc těším, až jej vyzkouším na svých synech, které čeština kupodivu baví. Mladší syn má trochu s pravopisem problémy, tak se snažím s ním trénovat, protože diktáty občas poplete. Líbí se mě obsahové zaměření pracovního sešitu. Doma už máme publikaci Napiš správně dě, tě, ně, bě, pě, vě, mě a moc jsem si jí oblíbila.

Tato publikace je určena dětem od 9 let, učitelům základních škol pro ozvláštnění výuky, také rodičům a prarodičům, kteří se chtějí svým dětem a vnoučatům věnovat a procvičovat s nimi problematické hlásky.

Recenze vyšla na webu kritiky.cz

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze