Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027117062

Můj kamarád dinosaurus

6.1.2021

ČTENÍ: Můj kamarád Dinosaurus

Děti mají doma často různá zvířátka – kočku, psa, andulku, křečka, morče, rybičky, papouška…. Ale co takového dinosaura? To se určitě jen tak každému nepoštěstí. Obzvláště když můžete zároveň sledovat, jak rychle roste. Matěj ovšem toto štěstí má. Jak to?

Obsah knihy

Matěje trápí, že nemá žádné zvířátko. Moc by si přál domácího mazlíčka, ale rodiče to nechtějí dovolit. I když bydlí v hájence až za městem, tak tvrdili, že by na zvířátko neměli čas. Tatínek pracuje v muzeum pravěkých zvířat a domů jezdi pozdě, maminka má zase zahradnictví, takže se také nezastaví.

Jednou Matěj čeká na tatínka v muzeu, aby se s ním svezl domů. A najde krásný velký kámen. Tatínek mu dovolí, aby si ho vzal domů, stejně byl na vyhození. Jenže ráno Matěje vzbudí podivné zvuky. A zjistí, že to není kámen, ale vajíčko, ze kterého se právě vyklubal dinosaurus!

A nastává dobrodružný kolotoč událostí – Matěj se snaží dinosaura schovávat, aby ho maminka s tatínkem neposlali pryč. Všem namluví, že je to jen ještěrka. Nakonec se ale objeví problém mnohem větší – někdo chce dinosaura Bertíka ukrást. Podaří se Matějovi a jeho kamarádovi Bertíka zachránit? A co se s ním nakonec stane?

Formát knihy

Kniha je lehká, má pevnou vazbu a je velká přibližně jako formát A5.

Cena a dostupnost

Knihu můžete zakoupit přímo na e-shopu Nakladatelství Grada. Cena je 229 Kč (ale pokud narazíte na akci, můžete zakoupit i levněji).

Kniha Můj kamarád Dinosaurus je o chlapci, kterému se splní sen. Konečně má zvířátko. Už nemusí závidět ostatním spolužákům, už se má také s kým mazlit, hrát si a samozřejmě i chlubit. Jenže jeho zvířátko je neobvyklé. Navíc na něm mají zálusk dva divní pánové…

Příběh je rozdělen do kapitol a je doplněn o ilustrace – na každé stránce je alespoň malý obrázek, někde i větší.

Knihu doporučuju pro školáky a předškoláky, přibližně od 4 let. My jsme ji ale přečetli už dvakrát i s tříletou (na její vlastní přání). Jen čtení muselo být na pokračování, takže jsme to měli na několik večerů.

Recenze vyšla na webu maminkoutek.cz

 

 

Přečtěte si také:

Malujeme akvarelem
Malujeme akvarelem

Knížka Malujeme akvarelem je jako kamarádka, která toho hodně ví, ale nesyslí si žádnou důležitou informaci pro sebe. Chce vám…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Dobrodružství školní aktovky
Dobrodružství školní aktovky

Kája se v září chystá do první třídy, takže téma školy je teď u nás velmi aktuální. Ježíšek nám tak letos…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Hejkalka
Hejkalka

Hejkalka je jednou z těch dětských knih, kterou ráda doporučím, nejen kvůli samotnému příběhu, ale také pro krásné ilustrace, které jsou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze