Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788024735016

Malá Ema

5.11.2021

Emička – milovnice zvířat

V nakladatelství Grada pod značkou Bambook vyšla Zuzaně Barilové dětská kniha – Malá Ema, která je určena především jako první čtení pro prvňáčky. Celou knížkou nás provází hlavní hrdinka – šestiletá holčička, jež má moc ráda zvířátka. Milý příběh nás okouzlí svou dojemností, ale i láskou ke zvířatům. Knihu uvítají především ti, kteří mají nějaké zvíře (nebo po něm tajně touží).

Celý příběh nás vtáhne do děje v den Eminých šestých narozenin, kdy od maminky a tatínka dostane ten nejlepší dárek pod sluncem. Dostane roztomilý chlupatý uzlíček štěstí. Králíčka. To ovšem ještě netuší, jaký se z něj vyklube divoký ušák… Ale o tom více v milé knize.

Ema zažívá rovněž krásné dobrodružství na statku u tety a strýčka o prázdninách, kde je spousta zvířat a je potřeba se o ně postarat. Ale to nejen s pomocí Terezky hravě zvládne a děvčata si užijí s poníky Hvězdou a Perlou úžasný den. Co je čeká za překvapení?

Pak se Ema ujímá „ztraceného“ pejska, kterého pojmenuje Bela, Belinka a zachrání mu s rodiči život. O tom, že Bela Emu zbožňuje, není pochyb. Pěkný je i příběh myší balet, o tom si však přečtěte samy, děti.

Malá Ema jezdívá samozřejmě i k babičce a dědečkovi na venkov. A to moc ráda! Vždyť tam o zvířata není nouze. Měli králíky, slepice a tři kočky. A vždy, když Ema přijela na návštěvu, měli babička s dědou nějaké nové zvíře. Letos ji tam čekalo černé prasátko. ´“Jmenuje se Vincek,“ smál se pyšně děda.´ A v rybníku měl dokonce zlatého kapříka Fanouše.

Jak se Ema stává trenérkou prasátka a jak tajně cvičí, je veselý příběh s dobrým koncem. Ejhle, děda ji načapá, nejdříve se trošku zlobí, ale v závěru je na Emu a čuníka pyšný. V závodě pro děti a jejich mazlíčky totiž vybojují krásné třetí místo. A především řadu pěkných zážitků, na které mohou opravdu vesele vzpomínat.

V závěru nás čeká i kapitola o toulavých tlapkách jedné malé kočičky…

Z celé knihy vyřazuje láska ke zvířatům. Hlavní protagonistka knihy – šestiletá Ema je velice milá, přátelská a starostlivá holčička, jež postupem času získává se zvířátky nejen spoustu zážitků, ale i zkušeností. Sympatická hrdinka se může stát příkladem mnoha dětem. Vzor čestnosti, nezkažená lidmi ani světem. O ilustrace se postarala Markéta Vydrová. Milé čtení pro děti kolem šesti, sedmi let vás jistě nezklame. Navíc koupí této knihy přispějete na dobrou věc, autorský honorář je věnovaný fondu dětské onkologie KRTEK.

Recenze vyšla na webu jitkalibigerova.estranky.cz

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze