Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788024735016

Malá Ema

13.9.2021

Bambooku nedávno vyšel dotisk moc pěkné knížky MALÁ EMA. Tato milá knížka je vhodným čtením (nejen) pro prvňáčky. Přestože je hlavní hrdinka holčička a přestože je knížka celá růžová, rozhodně není jen pro holčičky, ale příběhy se budou líbit i klukům. Pojďte nakouknout.

Hlavní hrdinkou knížky je šestiletá holčička Ema, která ze všeho nejvíc miluje zvířátka. K narozeninám dostane od rodičů králíčka, se kterým zažije jedno velké dobrodružství. O tom vypráví první dvě kapitoly.

V dalších kapitolách si děti mohou přečíst o tom, co Ema zažila na prázdninách u strýce a tety, kteří mají statek. Jak se narodilo hříbátko nebo jak se plavila vodou na poníkovi.

Ve zverimexu zase s kamarádkou zachránily bílé myšky před sežráním hadem. Kvůli tomu však úplně narušily baletní vystoupení.

Po cestě na chatu Ema s rodiči zachránila malé štěňátko.

Nejvíc dobrodružství zažila u prarodičů na venkově. Podařilo se jí vycvičit čuníka Vincka. Společně s babičkou zachránily toulavého kocourka, který se jí nakonec nečekaně odměnil.

Příběhy v knížce jsou milé, většina z nich by se mohla odehrát i ve skutečnosti. Všechny mají dobrý konec. Ema bude malým čtenářům blízká svou láskou ke zvířátkům, neobvyklými nápady, odvahou, hravostí i radostnou povahou.

Knížka naše děti velmi baví. Líbí se jim příběhy i pěkné ilustrace Markéty Vydrové. Autorský honorář z prodeje této publikace je věnován nadaci pro podporu onkologicky nemocných dětí. Koupí tedy navíc přispějete na dobrou věc. 🙂

Recenze vyšla na webu tvorimeprodeti.cz

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze