Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788024735016

Malá Ema

13.9.2021

Bambooku nedávno vyšel dotisk moc pěkné knížky MALÁ EMA. Tato milá knížka je vhodným čtením (nejen) pro prvňáčky. Přestože je hlavní hrdinka holčička a přestože je knížka celá růžová, rozhodně není jen pro holčičky, ale příběhy se budou líbit i klukům. Pojďte nakouknout.

Hlavní hrdinkou knížky je šestiletá holčička Ema, která ze všeho nejvíc miluje zvířátka. K narozeninám dostane od rodičů králíčka, se kterým zažije jedno velké dobrodružství. O tom vypráví první dvě kapitoly.

V dalších kapitolách si děti mohou přečíst o tom, co Ema zažila na prázdninách u strýce a tety, kteří mají statek. Jak se narodilo hříbátko nebo jak se plavila vodou na poníkovi.

Ve zverimexu zase s kamarádkou zachránily bílé myšky před sežráním hadem. Kvůli tomu však úplně narušily baletní vystoupení.

Po cestě na chatu Ema s rodiči zachránila malé štěňátko.

Nejvíc dobrodružství zažila u prarodičů na venkově. Podařilo se jí vycvičit čuníka Vincka. Společně s babičkou zachránily toulavého kocourka, který se jí nakonec nečekaně odměnil.

Příběhy v knížce jsou milé, většina z nich by se mohla odehrát i ve skutečnosti. Všechny mají dobrý konec. Ema bude malým čtenářům blízká svou láskou ke zvířátkům, neobvyklými nápady, odvahou, hravostí i radostnou povahou.

Knížka naše děti velmi baví. Líbí se jim příběhy i pěkné ilustrace Markéty Vydrové. Autorský honorář z prodeje této publikace je věnován nadaci pro podporu onkologicky nemocných dětí. Koupí tedy navíc přispějete na dobrou věc. 🙂

Recenze vyšla na webu tvorimeprodeti.cz

Přečtěte si také:

Malujeme akvarelem
Malujeme akvarelem

Knížka Malujeme akvarelem je jako kamarádka, která toho hodně ví, ale nesyslí si žádnou důležitou informaci pro sebe. Chce vám…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Dobrodružství školní aktovky
Dobrodružství školní aktovky

Kája se v září chystá do první třídy, takže téma školy je teď u nás velmi aktuální. Ježíšek nám tak letos…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Hejkalka
Hejkalka

Hejkalka je jednou z těch dětských knih, kterou ráda doporučím, nejen kvůli samotnému příběhu, ale také pro krásné ilustrace, které jsou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze