Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788024735016

Malá Ema

17.10.2019

Hledáte pro svého prvňáčka báječné čtení? Máte rádi ilustrace Markéty Vydrové? Zuzana Barilová je autorkou knihy Malá Ema, kterou vydala Grada pod značkou Bambook v edici čtení pro prvňáčky.

Malá Emička dostane ke svým šestým narozeninám králíčka, kterého hned pojmenuje Kulička. Eminka tráví prázdniny u tety a strýce na statku, u dědy a babičky na venkově, kde se stará o zvířata, může se projet na ponících, uvidí, jak se narodí pravé hříbě, najde štěňátko, no prostě zažívá ty nejlepší dobrodružství. Které zvířátko bude Ema učit závodit? Jak to nakonec s Tuláčkem dopadne? To už se nechte překvapit a pusťte se do čtení. Rozhodně se nebudete nudit.

Čtení jsem si užila od začátku, až do konce. Kniha má moc hezkou titulní stranu a bude se určitě líbit všem holčičkám. I stránky v knize jsou uvnitř růžové s proužky. Velmi pěkně zpracovaná pohádka pro prvňáčky. Osobité a veselé ilustrace Markéty Vydrové doplňují krásný příběh o malé holčice a jejich zvířecích kamarádech.

S knížkou si autorka i ilustrátorka dala záležet, aby se líbila dětskému oku, ale i dospělému.

Veselý příběh o zvířatech ve mě zanechal hluboký dojem. Jako malá holka jsem se ráda starala o všechna zvířata, měla fůru koček, slepic, králíků. Chtěla jsem být zvěrolékařkou. Sen se mě sice nesplnil, ale díky této knize jsem se vrátila do svého dětství a vzpomínala na všechna ta dobrodružství, která lze se zvířaty zažít. A co jich bylo. I když už doma nemáme takové hospodářství, jako když jsem byla malá, péče o naše kočičky mě dělá vždy radost.

Kniha se mě moc líbila a doporučila bych ji všem dětem, ale i rodičům a prarodičům, kteří hledají poutavý příběh pro své děti a vnoučata. Pokud sáhnete po knize Malá Ema, nebudete litovat.

Tak příjemné čtení všem!

Recenze vyšla na kritiky.cz

Malá Ema
Mohlo by vás zajímat:
Malá Ema
Více informací o knize
Barilová Zuzana
Mohlo by vás zajímat:
Barilová Zuzana
Více informací o autorovi
Mohlo by vás zajímat:
Vydrová Markéta
Více informací o autorovi

Přečtěte si také:

Malujeme akvarelem
Malujeme akvarelem

Knížka Malujeme akvarelem je jako kamarádka, která toho hodně ví, ale nesyslí si žádnou důležitou informaci pro sebe. Chce vám…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Dobrodružství školní aktovky
Dobrodružství školní aktovky

Kája se v září chystá do první třídy, takže téma školy je teď u nás velmi aktuální. Ježíšek nám tak letos…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Hejkalka
Hejkalka

Hejkalka je jednou z těch dětských knih, kterou ráda doporučím, nejen kvůli samotnému příběhu, ale také pro krásné ilustrace, které jsou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze