Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788024735016

Malá Ema

17.10.2019

Hledáte pro svého prvňáčka báječné čtení? Máte rádi ilustrace Markéty Vydrové? Zuzana Barilová je autorkou knihy Malá Ema, kterou vydala Grada pod značkou Bambook v edici čtení pro prvňáčky.

Malá Emička dostane ke svým šestým narozeninám králíčka, kterého hned pojmenuje Kulička. Eminka tráví prázdniny u tety a strýce na statku, u dědy a babičky na venkově, kde se stará o zvířata, může se projet na ponících, uvidí, jak se narodí pravé hříbě, najde štěňátko, no prostě zažívá ty nejlepší dobrodružství. Které zvířátko bude Ema učit závodit? Jak to nakonec s Tuláčkem dopadne? To už se nechte překvapit a pusťte se do čtení. Rozhodně se nebudete nudit.

Čtení jsem si užila od začátku, až do konce. Kniha má moc hezkou titulní stranu a bude se určitě líbit všem holčičkám. I stránky v knize jsou uvnitř růžové s proužky. Velmi pěkně zpracovaná pohádka pro prvňáčky. Osobité a veselé ilustrace Markéty Vydrové doplňují krásný příběh o malé holčice a jejich zvířecích kamarádech.

S knížkou si autorka i ilustrátorka dala záležet, aby se líbila dětskému oku, ale i dospělému.

Veselý příběh o zvířatech ve mě zanechal hluboký dojem. Jako malá holka jsem se ráda starala o všechna zvířata, měla fůru koček, slepic, králíků. Chtěla jsem být zvěrolékařkou. Sen se mě sice nesplnil, ale díky této knize jsem se vrátila do svého dětství a vzpomínala na všechna ta dobrodružství, která lze se zvířaty zažít. A co jich bylo. I když už doma nemáme takové hospodářství, jako když jsem byla malá, péče o naše kočičky mě dělá vždy radost.

Kniha se mě moc líbila a doporučila bych ji všem dětem, ale i rodičům a prarodičům, kteří hledají poutavý příběh pro své děti a vnoučata. Pokud sáhnete po knize Malá Ema, nebudete litovat.

Tak příjemné čtení všem!

Recenze vyšla na kritiky.cz

Malá Ema
Mohlo by vás zajímat:
Malá Ema
Více informací o knize
Mohlo by vás zajímat:
Barilová Zuzana
Více informací o autorovi
Mohlo by vás zajímat:
Vydrová Markéta
Více informací o autorovi

Přečtěte si také:

Pohádky proti zlobení
Zlobivé pohádky

Šupky, hupky do postýlek, nezlobit a číst. Veselé zlobivé příběhy s ponaučením jsou milou pohádkou do postýlek všech dětí od čtyř let.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze