Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027113088

Lušti, hádej, čti si

26.11.2020

Pracovní sešit plný křížovek, hádanek a krátkých textů s úkoly čeká na malé čtenáře. Děti si procvičí abecedu a na jednoduchých textech s úkoly si natrénují čtení a psaní. Správné odpovědi na hádanky si navíc můžou ověřit vyluštěním křížovky. Děti se díky tomuto sešitu skvěle pobaví a ještě se naučí spoustu nových věcí!
Lušti, hádej, čti si a bav se s veselými písmenky!

Dneska pro vás nemám klasickou recenzi, ale opět tip na zábavné aktivity pro vaše děti. Pracovní sešit s názvem Lušti, hádej, čti si napsala Zuzana Pospíšilová, kterou můžete znát z několika mých recenzí, jelikož je nejen úspěšnou, ale také skvělou autorkou dětských pohádek.
Ilustrace, které doplňují tento sešit má na svědomí Drahomír Trsťan a ani tento kreslíř a ilustrátor vám neznámý nebude. Věřím, že jakmile se podíváte už jen na úvodní stránku, bude vám jasné, která bije.

No, a tito dva úžasní umělci dali dohromady pracovní sešit pro děti, které rády luští křížovky, vybarvují omalovánky, řeší hádanky a čtou kratší texty, protože ty dlouhé jsou na ně prostě a jednoduše ještě moc dlouhé.

Když potěšit blízké chceme,
tak jim něco doneseme.
Víte už, jak nazýváme
to, co druhým lidem dáme?“

Nejen tato hádanka, ale spousta dalších na vaše ratolesti zde čeká, a pokud si nevíte rady, co by mohla být správná odpověď, jednoduše to s dětmi vyluštíte. Nebo si to dětí vyluští samy, co by ne. A nebojte, kdyby to nešlo ani vám, ani dětem, na konci sešitu Lušti, hádej, čti si najdete řešení na všechny křížovky.

Výhodou určitě je, že autorka se zaměřila na každé písmeno abecedy zvlášť a tomu písmenu jsou vždy věnovány 4 strany. Děti si nejen tím pádem skvěle procvičí abecedu, tak jak jdou písmenka za sebou, ale také porozumění textu a důvtipu.
A nesmím zapomenout na to, že každá stránka je doplněna vtipnými ilustracemi, které se následně děti můžou vybarvit.

Jediná škoda, ale to je u většiny takovýchto pracovních sešitů, tak je papír, na kterém je vytištěn. Tady je fakt tenký, takže fixy rozhodně nepřicházejí v úvahu, protože i nevyplněné stránky prosvítají už lehce samy o sobě.
Ale to je snad jediná vada na kráse. Protože vnitřek, všech 130 stran je příjemným zpestřením, aktivitou pro vaše děti, ať už když jim nejde abeceda, nebo když se nudí doma v ošklivém počasí.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Lušti, hádej, čti si můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Recenze vyšla na webu daramegan.cz

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze