Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027113088

Lušti, hádej, čti si

29.7.2020

113088 350 0 fitBaví tě křížovky? Máš rád hádanky? Hledáte pro své děti zajímavý pracovní sešit, ve kterém si procvičí abecedu a přitom se nebudou ani minutu nudit? Zuzana Pospíšilová je autorkou pracovního sešitu Lušti, hádej, čti si. 

Co vlastně v tomto pracovním sešitě najdete? Každé písmeno obsahuje krátký text, který si děti přečtou, dále úkoly, křížovky, hádanky i omalovánky a nejen to. Díky těmto úkolům si děti zopakují abecedu, procvičí si plynulost čtení, psaní, logické myšlení, zrakové vnímání, při činnostech se pobaví a naučí se mnoho nových věcí, ale především si upevní znalosti, které se naučily ve škole. Na konci pracovního sešitu naleznete řešení všech křížovek a ověříte si, zda  děti správně pracovaly.

Co je na tomto pracovním sešitě opravdu výjimečné? Především to, že v jedné publikaci jsou křížovky, hádanky, omalovánky dohromady. Texty jsou abecedně seřazeny.

Myslím si, že tento pracovní sešit je opravdu povedený. Rozhodně jej ocení učitelky 1. stupně, rodiče a prarodiče dětí, jenž chtějí, aby jejich děti zopakovaly učivo a přitom se pořádně zabavily. Líbí se mě na něm, že je zde obsažena celá abeceda, ale také velké omalovánky. Každému písmenu je věnována celá strana k vybarvení. U každého písmena je text, který dané písmeno obsahuje. Je to úžasné, jelikož děti mohou určené písmeno vyhledávat, kolikrát se tam vyskytuje, případně je i počítat.

Drahomír Trsťan doplnil celou publikaci svými humornými ilustracemi, bez kterých si knihy Zuzany Pospíšilové ani nedokážu představit. Z vydavatelství Grada mám doma již několik podobně laděných pracovních sešitů, kde si děti procvičí mnoho gramatických jevů, psaní měkkého a tvrdého i,y, dále s tím, co si třeba neví rady nebo v nich tak trochu, jak se říká “plavou.”

Lušti, hádej, čti si a bav se s veselými písmenky!

Ukázka z knihy:

“Jestli umíš počítat,

odpověď hned budeš znát.

Je to sedm bez jedné,

to snad každý uhodne.”

“Modřínová, borová,

jedlová či smrková?

Jehličnatým stromům z výšky

občas spadnou šišky!”

 

Ta panenka hnědozlatá

kulatá je, boubelatá.

Když své zlaté šaty svleče,

každému hned slza teče.”

Recenze vyšla na webu tvojechvilka.cz

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze