Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027113088

Lušti, hádej, čti si

29.7.2020

113088 350 0 fitBaví tě křížovky? Máš rád hádanky? Hledáte pro své děti zajímavý pracovní sešit, ve kterém si procvičí abecedu a přitom se nebudou ani minutu nudit? Zuzana Pospíšilová je autorkou pracovního sešitu Lušti, hádej, čti si. 

Co vlastně v tomto pracovním sešitě najdete? Každé písmeno obsahuje krátký text, který si děti přečtou, dále úkoly, křížovky, hádanky i omalovánky a nejen to. Díky těmto úkolům si děti zopakují abecedu, procvičí si plynulost čtení, psaní, logické myšlení, zrakové vnímání, při činnostech se pobaví a naučí se mnoho nových věcí, ale především si upevní znalosti, které se naučily ve škole. Na konci pracovního sešitu naleznete řešení všech křížovek a ověříte si, zda  děti správně pracovaly.

Co je na tomto pracovním sešitě opravdu výjimečné? Především to, že v jedné publikaci jsou křížovky, hádanky, omalovánky dohromady. Texty jsou abecedně seřazeny.

Myslím si, že tento pracovní sešit je opravdu povedený. Rozhodně jej ocení učitelky 1. stupně, rodiče a prarodiče dětí, jenž chtějí, aby jejich děti zopakovaly učivo a přitom se pořádně zabavily. Líbí se mě na něm, že je zde obsažena celá abeceda, ale také velké omalovánky. Každému písmenu je věnována celá strana k vybarvení. U každého písmena je text, který dané písmeno obsahuje. Je to úžasné, jelikož děti mohou určené písmeno vyhledávat, kolikrát se tam vyskytuje, případně je i počítat.

Drahomír Trsťan doplnil celou publikaci svými humornými ilustracemi, bez kterých si knihy Zuzany Pospíšilové ani nedokážu představit. Z vydavatelství Grada mám doma již několik podobně laděných pracovních sešitů, kde si děti procvičí mnoho gramatických jevů, psaní měkkého a tvrdého i,y, dále s tím, co si třeba neví rady nebo v nich tak trochu, jak se říká “plavou.”

Lušti, hádej, čti si a bav se s veselými písmenky!

Ukázka z knihy:

“Jestli umíš počítat,

odpověď hned budeš znát.

Je to sedm bez jedné,

to snad každý uhodne.”

“Modřínová, borová,

jedlová či smrková?

Jehličnatým stromům z výšky

občas spadnou šišky!”

 

Ta panenka hnědozlatá

kulatá je, boubelatá.

Když své zlaté šaty svleče,

každému hned slza teče.”

Recenze vyšla na webu tvojechvilka.cz

Přečtěte si také:

Pohádky proti zlobení
Zlobivé pohádky

Šupky, hupky do postýlek, nezlobit a číst. Veselé zlobivé příběhy s ponaučením jsou milou pohádkou do postýlek všech dětí od čtyř let.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze