Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027113088

Lušti, hádej, čti si

20.7.2020

Naše Kája má čtyři a půl roku a čím dál tím víc se zajímá o písmenka. V podstatě sama se naučila napsat svoje jméno a jednou z nejoblíbenějších slovních her je u nás hádání slov začínajících na určité písmenko.

Proto mě velmi zaujala nová kniha od nakladatelství GRADA- Bambook Lušti, hádej, čti si. Knihu napsala Zuzana Pospíšilová a vtipnými obrázky ji doprovodil Drahomír Trsťan. Kniha je rozdělena do kapitol, přičemž každá se věnuje jednomu písmenku abecedy.

Dítě se s písmenkem seznamuje postupně vždy na čtyřech stranách knihy. Nejprve se seznámí s jeho psací i tiskací podobou, přečte si samo nebo spolu s rodiči krátký příběh a následně může odpovídat na doplňující otázky vztahující se k příběhu. Příběh je samozřejmě vždy koncipován tak, aby v co největší míře zdůraznil příslušné písmeno, uvedl jej v různých slovech a rozšířil dětem slovní zásobu. Příběh je také doplněn pěknou ilustrací, kterou si děti mohou dle přání vybarvit.

Další dvoustrana je naše nejoblíbenější, obsahuje totiž hádanky a krátké křížovky. Křížovky tedy zatím vynecháváme, ale hádanky jsou vážně povedené a Káju opravdu baví.

Tak schválně, uhádnete hádanku k písmenu K ??

Někdy starší, jindy nový, s koníčky či řetězový. Když se ale rychle točí, umí vyhnat slzy z očí.

Knihu koupíte zde.

Recenze vyšla na webu brnenskamama.cz

Přečtěte si také:

Malujeme akvarelem
Malujeme akvarelem

Knížka Malujeme akvarelem je jako kamarádka, která toho hodně ví, ale nesyslí si žádnou důležitou informaci pro sebe. Chce vám…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Dobrodružství školní aktovky
Dobrodružství školní aktovky

Kája se v září chystá do první třídy, takže téma školy je teď u nás velmi aktuální. Ježíšek nám tak letos…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Hejkalka
Hejkalka

Hejkalka je jednou z těch dětských knih, kterou ráda doporučím, nejen kvůli samotnému příběhu, ale také pro krásné ilustrace, které jsou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze