Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027113088

Lušti, hádej, čti si

20.7.2020

Naše Kája má čtyři a půl roku a čím dál tím víc se zajímá o písmenka. V podstatě sama se naučila napsat svoje jméno a jednou z nejoblíbenějších slovních her je u nás hádání slov začínajících na určité písmenko.

Proto mě velmi zaujala nová kniha od nakladatelství GRADA- Bambook Lušti, hádej, čti si. Knihu napsala Zuzana Pospíšilová a vtipnými obrázky ji doprovodil Drahomír Trsťan. Kniha je rozdělena do kapitol, přičemž každá se věnuje jednomu písmenku abecedy.

Dítě se s písmenkem seznamuje postupně vždy na čtyřech stranách knihy. Nejprve se seznámí s jeho psací i tiskací podobou, přečte si samo nebo spolu s rodiči krátký příběh a následně může odpovídat na doplňující otázky vztahující se k příběhu. Příběh je samozřejmě vždy koncipován tak, aby v co největší míře zdůraznil příslušné písmeno, uvedl jej v různých slovech a rozšířil dětem slovní zásobu. Příběh je také doplněn pěknou ilustrací, kterou si děti mohou dle přání vybarvit.

Další dvoustrana je naše nejoblíbenější, obsahuje totiž hádanky a krátké křížovky. Křížovky tedy zatím vynecháváme, ale hádanky jsou vážně povedené a Káju opravdu baví.

Tak schválně, uhádnete hádanku k písmenu K ??

Někdy starší, jindy nový, s koníčky či řetězový. Když se ale rychle točí, umí vyhnat slzy z očí.

Knihu koupíte zde.

Recenze vyšla na webu brnenskamama.cz

Přečtěte si také:

Pohádky proti zlobení
Zlobivé pohádky

Šupky, hupky do postýlek, nezlobit a číst. Veselé zlobivé příběhy s ponaučením jsou milou pohádkou do postýlek všech dětí od čtyř let.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze