Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027112135

Lucinka, Kubík a miminko

2.9.2021

Lucinka a Kubík jsou sourozenci. Je známo, že sourozenci se často perou, ale tihle dva si spolu výborně rozumí. Lucinka se narodila jako první. Rodiče jim občas říkají, že jsou to jejich kulihrášci. Jednou se maminka zeptala, jestli by chtěli ještě třetího sourozence. Kubíkovi je to vcelku jedno. On si vystačí se svou sestrou a s hračkami, které má doma. To Lucinka by si dalšího bratra nebo sestru přála. Jednou rána si děti všimly, že rodiče po sobě pořád pokukují. To mělo svůj důvod. Rodiče jim oznámili, že budou mít další miminko. Lucinka a Kubíček nejdříve vyvalili oči a pak se radovali.

Čas plynul, až tatínek odvážel maminku do porodnice. Děti se nemohly dočkat, až si ho rodiče přivezou domů. Ale dočkaly se. Maminka se vrátila z porodnice s novým sourozencem – sestřičkou Janičkou. Janička někdy hodně plakala. To je u miminek běžné. Ovšem Lucince a Kubíčkovi se to moc nelíbilo, avšak dokázali to všichni vyřešit. Lucinka s Kubíkem pomáhají mamince s přebalováním či oblékáním Janičky. Někdy to jde ovšem ztěžka. Při koupání rád pomáhá Kubík a polévá Janičku vodou. Lucinka mu jako starší sestra moudře radila, aby nelil vodu Janičce na hlavu. Děti také občas Janičku mohou pohoupat v kočárku.

Je to taková úsměvná knížka pro děti a rodiče. Ti by si při čtení jistě vzpomněli na to, jaké to bylo, když si přivezli miminko z porodnice. Je to psané sice malými písmenky, nicméně to ničemu nevadí. Kromě toho je tam plno krásných obrázků. Autorka by mohla psát a malovat další a další knihy. Má 88 stran a rozhodně doporučuju.

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze