Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027112135

Lucinka, Kubík a miminko

15.2.2021

112135 350 0 fitPřipravujete se na příchod dalšího miminka a máte doma už děti? Chcete jim poutavou formou vysvětlit a připravit je na tuto výjimečnou událost? Nevíte, jak na to? Tak právě vám je určena kniha Lucinka, Kubík a miminko, která vás provede celým těhotenstvím. 

Co vás v knize vlastně čeká?

Příběh o dvou sourozencích, kteří se mají moc rádi, hezky si spolu hrají a dovádějí. Kubík má rád autíčka, letadla a vláčky. Lucinka zase panenky. Maminku s tatínkem jim jednoho dne oznámí, že budou mít sourozence. Všichni se moc těší. Lucinka i Kubík prožívají s maminkou celé těhotenství od začátku, až do konce. Sledují, jak miminko kope, jak se hýbe. Lucinka by si moc přála sestřičku, aby se s ní mohla oblékat do “princeznovských” šatů a také hrát s panenkami. Splní se Lucince její přání? Koho maminka s tatínkem nakonec dovezou z porodnice? Tak to se nechte překvapit. Dozvíte se to, když si přečtete novinku vydavatelství Grada Publishing a.s., pod značkou bambook. Kniha je určena pro prvňáčky a nejen pro ně.

Díky této publikaci připravíte své děti na příchod sourozence. V milém příběhu se děti dozví, co je vlastně čeká, jak se nastávající maminka cítí, co vše potřebuje, co prožívá a jak jí mohou děti vlastně pomoci. Ne vždycky je jí dobře, případně prožívá různé nálady. I na to se musí připravit. A co bude následovat, až maminka přijde z porodnice i s malým uzlíčkem domů? To bude teprve zábava.

Kniha se mně moc líbila a doporučím ji všem dětem, i dospělým, kteří se na tuto situaci chystají, neví, co bude následovat. Tato kniha jim bude báječným pomocníkem. Příběh taktéž ocení i začínající čtenáři, jelikož má velká písmena, menší množství textu a převahu nádherných, barevných ilustrací, které si autorka ke své knize vytvořila sama. Myslím si, že se jí moc povedly a vykouzlí úsměv na tváři nejednomu čtenáři. Tak už nebudeme dlouho otálet, uvařte si výborné, voňavé kakao a pusťte se do čtení. Věřte, že si čtení užijete od začátku, až do konce. S knížkou si autorka dala záležet, aby se líbila dětskému, ale i dospělému oku.

Recenze vyšla na webu tvojechvilka.cz

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze