Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027112135

Lucinka, Kubík a miminko

15.2.2021

112135 350 0 fitPřipravujete se na příchod dalšího miminka a máte doma už děti? Chcete jim poutavou formou vysvětlit a připravit je na tuto výjimečnou událost? Nevíte, jak na to? Tak právě vám je určena kniha Lucinka, Kubík a miminko, která vás provede celým těhotenstvím. 

Co vás v knize vlastně čeká?

Příběh o dvou sourozencích, kteří se mají moc rádi, hezky si spolu hrají a dovádějí. Kubík má rád autíčka, letadla a vláčky. Lucinka zase panenky. Maminku s tatínkem jim jednoho dne oznámí, že budou mít sourozence. Všichni se moc těší. Lucinka i Kubík prožívají s maminkou celé těhotenství od začátku, až do konce. Sledují, jak miminko kope, jak se hýbe. Lucinka by si moc přála sestřičku, aby se s ní mohla oblékat do “princeznovských” šatů a také hrát s panenkami. Splní se Lucince její přání? Koho maminka s tatínkem nakonec dovezou z porodnice? Tak to se nechte překvapit. Dozvíte se to, když si přečtete novinku vydavatelství Grada Publishing a.s., pod značkou bambook. Kniha je určena pro prvňáčky a nejen pro ně.

Díky této publikaci připravíte své děti na příchod sourozence. V milém příběhu se děti dozví, co je vlastně čeká, jak se nastávající maminka cítí, co vše potřebuje, co prožívá a jak jí mohou děti vlastně pomoci. Ne vždycky je jí dobře, případně prožívá různé nálady. I na to se musí připravit. A co bude následovat, až maminka přijde z porodnice i s malým uzlíčkem domů? To bude teprve zábava.

Kniha se mně moc líbila a doporučím ji všem dětem, i dospělým, kteří se na tuto situaci chystají, neví, co bude následovat. Tato kniha jim bude báječným pomocníkem. Příběh taktéž ocení i začínající čtenáři, jelikož má velká písmena, menší množství textu a převahu nádherných, barevných ilustrací, které si autorka ke své knize vytvořila sama. Myslím si, že se jí moc povedly a vykouzlí úsměv na tváři nejednomu čtenáři. Tak už nebudeme dlouho otálet, uvařte si výborné, voňavé kakao a pusťte se do čtení. Věřte, že si čtení užijete od začátku, až do konce. S knížkou si autorka dala záležet, aby se líbila dětskému, ale i dospělému oku.

Recenze vyšla na webu tvojechvilka.cz

Přečtěte si také:

Čertí babička
Čertí babička

Pojďte se se mnou podívat do pravého pekla, kde zlobí nezbední čerti a všechno tam obstarává jejich babička. Dokonce i…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Povolání našich předků
Povolání našich předků

Kniha, kterou napsala Stanislava Jarolímková a krásnými ilustracemi doplnil Jiří Filípek, by určitě neměla chybět v žádné rodinné knihovně.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze