Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027110537

Lucinka a kouzelná zvířátka

20.8.2020

ČTENÍ: Lucinka a kouzelná zvířátka

Knížka Lucinka a kouzelná zvířátka je vhodná spíše pro menší děti, ale určitě potěší i prvňáčky či mladší školáky, kteří si díky ní mohou snadno natrénovat čtení. Textu je zde málo a dominantou každé stránky jsou hlavně velké barevné obrázky, které vytvořila přímo autorka knihy.

Obsah knihy

V knize najdeme příběh o šestileté holčičce jménem Lucinka, která bydli v domečku společně s maminkou, tatínkem a mladším bráškou Kubíkem.

Každý večer, když Lucinka ulehne do postele a zavře oči, tak se začnou dít věci. Všude po pokoji se objevují různá stvoření…

Tato kouzelná zvířátka chodí s Lucinkou i do školy. A jsou pro ní velkými pomocníky. Někteří ji radí, jiní nosí věci a další zase pomáhají s oblékáním nebo hlídají svačinu.

Ve škole samozřejmě nechybí ani paní učitelka. Tu má Lucinka moc ráda, protože je hodná a je s ní legrace.

Jednoho dne se vydá Lucinka s maminkou, tatínkem a bráškou do Zoo. Kouzelná zvířátka samozřejmě nesmí chybět. A to je teprve legrace! Kouzelná zvířátka jsou totiž neposedné a také umí pořádně lumpačit, takže zažijí spoustu nevšedního dobrodružství…

Formát knihy

Kniha je lehká, má pevnou vazbu a je o trošku menší než formát A5. Kniha má v sobě integrovanou záložku, což je fajn – alespoň si můžete snadno označit, kde jste ve čtení skončili.

Cena a dostupnost

Knihu můžete zakoupit přímo na e-shopu Nakladatelství Grada. Cena je 199 Kč (ale pokud narazíte na akci, můžete zakoupit i levněji).

Celkové hodnocení

Kniha vyšla teprve nedávno a my jsme se k ní dostali díky spolupráci s Nakladatelstvím Grada, kterému tímto děkujeme za možnost napsat recenzi. Knížka je sice určena primárně prvňáčkům, ale dle mého je díky jednoduchému příběhu, krátkým textům a hezký obrázkům vhodná i pro menší děti. U nás třeba baví i Beky (necelé 3 roky), která se zaujetím pozoruje hlavně obrázky kouzelných zvířátek, které jsou fakt povedené a originální.

Recenze vyšla na webu maminkoutek.cz

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze