Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

Logohrátky

25.10.2018

Řeč je náš nástroj, kterým se dorozumíváme. Tím se lišíme od ostatních živočišných druhů. Jelikož se učíme nápodobou, je proto nutné mít správné mluvní vzory v okolí. To, jakou bude mít dítě slovní zásobu, závisí na mnoha faktorech. Řada rodičů vadnou výslovnost svých dětí bagatelizuje a tvrdí, že se to časem spraví. Ne vždy tomu tak je. Pokud zjistíte, že vaše dítě má potíže s výslovností, neváhejte a navštivte logopeda. Tato barevná publikace vám bude zajisté obrovským pomocníkem. Hravou formou, pomocí obrázků, říkanek i hádanek, si vaše dítě ani nevšimne, že se vlastně učí.

O čem kniha je?

Kniha obsahuje hádanky, zábavné úkoly, doplňovačky, jazykolamy a mnoho krásných říkanek. Kniha je určena pro děti od 5 let a pro jejich rodiče, aby zkusili společnou práci s obrázky i textem. Je možné se vracet k úkolům a obrázkům opakovaně.

Proč byste si to měli přečíst?

Pokud chcete se svými dětmi strávit příjemný čas a zároveň i pomoci s nápravou vadné výslovnosti, tato kniha je určena právě vám. Začínající učitelky mateřských škol mnohdy hledají zajímavé inspirace pro práci s dětmi, ale i ty zkušenější potřebují svou výuku ozvláštnit. I pro ně bude tato kniha užitečným pomocníkem.

To nejlepší na této knize?

Moc se naší autorce líbila přehlednost knihy, formát i poutavé ilustrace Zdeňky Študlarové.

Ukázka z knihy:

Foukání
Chceš být hbitý, jazýčku?
Udělej si rozcvičku!
Z pusinky ven jazyk dej
a potom s ním zahýbej!
Jak máš foukat? Jistě víš!
Pusu správně našpulíš.
Už víš, odkud vítr fouká?
Z tvé pusy se právě souká.

Pro koho je kniha určena?

Pro děti od 5 let, pro rodiče i prarodiče předškolních dětí, pro učitelky mateřských škol, logopedické asistenty a logopedy.

Recenze vyšla na dailystyle.cz

Logohrátky
Mohlo by vás zajímat:
Logohrátky
Více informací o knize

Přečtěte si také: