Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027120796

Liška Šiška ve školce

1.6.2020

Přemýšleli jsme někdy nad tím, když všechny děti i paní učitelky odejdou domů, co asi dělají hračky? S dětmi v naší mateřské škole jsem si o tom několikrát povídala. Do rukou se mě dostala novinka vydavatelství Grada Liška Šiška ve školce, která o takových hračkách ze školky vypráví krásný příběh. Možná teď řešíte návrat dětí do školky po „koronavirové karanténě“ a nevíte, jak dětem zpříjemnit ten jejich návrat, zkuste tuto knihu a určitě se budou opět těšit za svými kamarády, možná i za těmi plyšovými. Jelikož hygienické standardy nedovolují nosit dětem plyšové i jiné hračky z domu, musí si vystačit s těmi v mateřské škole.

Adélka jednou ve školce zapomene svou milou lišku Šišku, jelikož hezky pomáhala paní učitelce a v té chvíli si pro ní přijde maminka. Má velkou radost, jenže samou radostí zapomene na svou milou lištičku. Až po cestě autem domů a je moc smutná. Má o svou lišku Šišku velkou starost. Zvládne se liška Šiška ve školce zabavit a nebude jí tam bez dětí smutno? Víte, že hračky ve školce si hrají tak jako děti? Stříhají, lepí, hrají si s vláčky, či vaří v kuchyňce? Chcete se to všechno dozvědět? Neváhejte a vstupte do krásné příběhu. Určitě nebudete litovat. Mnoho rodičů i učitelek řeší návrat dětí do mateřské školy po delší odmlce. Bude to složité pro všechny. Děti si musí zvyknout na režim, na který nebyly není zvyklé.

Ukázka z knihy:

Hodně štěstí, zdraví,

medvědě náš lední.

Ať se pořád dobře máš,

když si s námi zazpíváš! 

A za malou chvilinku

zaplníme mašinku,

vyjedeme na výlet,

uvidíme celý svět.

Iva Gecková je má oblíbená autorka dětských knížek. Musím říci, že je opět povedená. Knihu ocení začínající čtenáři, protože má méně textu a více obrázků. Na jedné straně je krásná ilustrace a hned na další nás čeká několik odstavců vyprávění o lišce Šišce a jejích nových kamarádech, které potkala v mateřské škole.

Velice prospěšná bude kniha Liška Šiška ve školce i učitelkám v mateřské škole, protože konečně budou znát odpověď na to, co vlastně hračky dělají v mateřince, když tam nikdo není. Mnohokrát jsem si tuto otázku položila i já. Milá pohádka s laskavým příběhem, humornou zápletkou, potěší nejen dětské, ale i dospělé čtenáře. Nebude se nám chtít přestat číst, jelikož vás tato kniha naprosto pohltí tak jako mně. Pojďte si společně se mnou pochutnat na lentilkovém dortu a užít si tu nejlepší narozeninovou oslavu z mateřské školce.

Recenze vyšla na webu kritiky.cz

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze