Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027120796

Liška Šiška ve školce

11.5.2020

Liška Šiška ve školce aneb co dělají hračky, když děti odejdou

Po delší nucené odmlce se snad už pomalu blíží návrat dětí do školkymenší děti pak čeká první školková zkušenost v září.

Začátek chození do školky bývá u mnoha dětí i rodičů spojen s obavami, děti čeká něco nového, neznámého, často mohou ze začátku plakat, nechtějí opustit maminku, nejsou zvyklé na cizí osoby a větší kolektiv dětí. Rodiče pak hledají různé rady, jak dětem příchod do školky co nejvíce usnadnit. V tomto ohledu myslím, mohou velmi pomoci dětské knihy přibližující dětem život ve školce jednoduchým a pro ně srozumitelným stylem.

Právě tématu školky se věnuje nová kniha nakladatelství GRADA-Bambook Liška Šiška ve školce od Ivy Geckové s ilustracemi Báry Buchalové. Kniha vypráví příběh holčičky Adélky a její plyšové hračky Lišky Šišky. Adélka má školku moc ráda, často pomáhá paní učitelce uklízet hračky a aby jí nebylo smutno po domově, bere si občas s sebou svou oblíbenou hračku Lišku Šišku.

Co se však stane, když ji Adélka jednou v pátek ve školce zapomene? Liška tak stráví spolu s dalšími hračkami celý víkend ve školce sama. Ale nebojte, smutno jí rozhodně nebude. V této školce totiž hračky po odchodu dětí ožívají a zažívají svá vlastní dobrodružství. Tentokrát je čeká oslava narozenin ledního medvěda. Budou tak péct dort, jezdit narozeninovým vláčkem, zpívat písničky…A v neděli večer se pak vrátí na svá místečka a zase budou čekat na návrat svých dětských kamarádů.

Recenze vyšla na webu brnenskamama.cz

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze