Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027121069

Liška Šiška u doktora

8.9.2020

Na první pohled vás zaujme krásná obálka s nádhernými ilustracemi Báry Buchalové, kterými je doslova obklopený celý příběh. S každou další otočenou stránkou se budete kochat nad kresbami zvířecích postaviček, které vás provedou vtipným a poučným příběhem.
▫️
Text je velmi čtivý a nepostrádá dětský vtip, takže zaujme každého malého čtenáře. Co se děje v ordinaci paní doktorky, když zde zůstane zapomenuta liška Šiška? Děti se dozví, že i plyšové hračky trápí bolení bříška, tygra zlobí zraněná nožka a například kočičku přejetý ocásek. Ke správnému uzdravení je potřeba předepsat správnou medicínku – a ne jen tak ledajakou. Musí dobře chutnat a mít rychlé léčivé účinky. Nakonec i liška Šiška onemocní a tak si vyzkouší, jak se cítila její kamarádka Adélka. A ejhle! Také musí brát léky, aby se uzdravila. Jak celý příběh dopadne? Setká se Adélka se svou kamarádkou liškou Šiškou?

Překvapilo mě, že na to, jak je knížka malá a útlá, obsahuje hodně stránek s psaným textem delšího charakteru, takže knížka rozhodně není úplně pro ty nejmenší. Chytré však bylo rozdělení na kapitoly, díky kterým je možno pohodlně příběh v danou chvíli ukončit, knížku odložit a vrátit se k ní zase později.


Liška Šiška u doktora je knížka, která okouzlí snad každého malého čtenáře. Rodičům, kteří mají malé děti, by tato kouzelná knížka plná nádherných ilustrací neměla v žádném případě uniknout. Byla by škoda přijít o poutavý a dobrodružný příběh, kterak liška Šiška zůstala zapomenuta u doktorky a jak si hračky, s nimiž si přes den hrají malí pacienti, krátí dlouhé chvíle bez dětí.
▫️
HODNOCENÍ:⭐⭐⭐⭐⭐

Recenze vyšla na Instagramu Zaostrenonaknihy.

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze