Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027121069

Liška Šiška u doktora

8.9.2020

Na první pohled vás zaujme krásná obálka s nádhernými ilustracemi Báry Buchalové, kterými je doslova obklopený celý příběh. S každou další otočenou stránkou se budete kochat nad kresbami zvířecích postaviček, které vás provedou vtipným a poučným příběhem.
▫️
Text je velmi čtivý a nepostrádá dětský vtip, takže zaujme každého malého čtenáře. Co se děje v ordinaci paní doktorky, když zde zůstane zapomenuta liška Šiška? Děti se dozví, že i plyšové hračky trápí bolení bříška, tygra zlobí zraněná nožka a například kočičku přejetý ocásek. Ke správnému uzdravení je potřeba předepsat správnou medicínku – a ne jen tak ledajakou. Musí dobře chutnat a mít rychlé léčivé účinky. Nakonec i liška Šiška onemocní a tak si vyzkouší, jak se cítila její kamarádka Adélka. A ejhle! Také musí brát léky, aby se uzdravila. Jak celý příběh dopadne? Setká se Adélka se svou kamarádkou liškou Šiškou?

Překvapilo mě, že na to, jak je knížka malá a útlá, obsahuje hodně stránek s psaným textem delšího charakteru, takže knížka rozhodně není úplně pro ty nejmenší. Chytré však bylo rozdělení na kapitoly, díky kterým je možno pohodlně příběh v danou chvíli ukončit, knížku odložit a vrátit se k ní zase později.


Liška Šiška u doktora je knížka, která okouzlí snad každého malého čtenáře. Rodičům, kteří mají malé děti, by tato kouzelná knížka plná nádherných ilustrací neměla v žádném případě uniknout. Byla by škoda přijít o poutavý a dobrodružný příběh, kterak liška Šiška zůstala zapomenuta u doktorky a jak si hračky, s nimiž si přes den hrají malí pacienti, krátí dlouhé chvíle bez dětí.
▫️
HODNOCENÍ:⭐⭐⭐⭐⭐

Recenze vyšla na Instagramu Zaostrenonaknihy.

Přečtěte si také:

Poslouchám pohádku a čtu podle obrázků
Poslouchám pohádku a čtu podle obrázků

Pokud máte dítko, které moc nemluví, má nějakou vadu, ale i prcka, který je zvědavý a rád si povídá, poohlédněte…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Pohádky proti zlobení
Zlobivé pohádky

Šupky, hupky do postýlek, nezlobit a číst. Veselé zlobivé příběhy s ponaučením jsou milou pohádkou do postýlek všech dětí od čtyř let.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze