Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027121069

Liška Šiška u doktora

1.9.2020

ČTU DCERÁM: LIŠKA ŠIŠKA PODRUHÉ, TENTOKRÁT U DOKTORA

Jak vaše děti snáší návštěvy u doktorů? U nás je to takové rozpačité. Vždy. A mladší dcera má aktuálně celkem averzi, i když jdeme jen na běžnou prohlídku (posledně jsme byli na 3-leté poradně).
Proto cokoliv, co může pomoci překonat tuto averzi, vítáme s otevřenou náručí 😀 A trošku jsem doufala, že by mohla částěčně pomoct i nová kniha o oblíbené hrdince lišce Šišce: Liška Šiška u doktora.

No…nepomohlo to (na tu averzi), ale…

Potvrdilo se, že liška Šiška je oblíbenou hrdinkou jak pro ty čerstvě tříleté děti, tak pro ty děti předškolské (necelých 6 let). Obě dcery si lišku Šišku oblíbily a nový příběh se jim líbil podobně jako ten první, kdy byla Šiska zapomenula Adélkou ve školce.

Tentokrát Šišku Adélka zapomněla v čekárně u doktorky, když byla nemocná a Šiška tam musela zůstat přes noc. A opět se tam děly věci 🙂 Ostatní hračky přes noc ožily a nechávaly se ošetřit od hračkářské doktorky, která jakoby z oka vypadla skutečné doktorce malé Adélky.
Nechci se opakovat, ale musím – toto jsou tak nádherné knihy, s tak skvělými a příjemnými příběhy. Úplně se musím usmívat, když je čtu, i přesto, že většinou při večerním čtení knih skřípu zuby, protože dcery věčně něco žvatlají, povídají si s plyšáky apod. 😀
Tyto knihy o Šišce mají na naše dcery jiný účinek – takové ticho jsem při čtení knihy snad nezažila 😀 Příběh je tak zaujal, že ani nedutaly a až jsem měla potřebu kontrolovat, jestli náhodou, konečně poprvé, neusnuly při čtení pohádky na dobrou noc (u nás se to totiž ještě nestalo, ony jedou na záložní zdroje takto večer :D).

Opět je to milý, ale vlastně jednoduchý příběh, ve kterém se zmiňuje pomoc ostatních, plyšáci, sladkosti (tentokrát bonbónky a bonbónkový lék), smích, kamarádi, kdy příběh je doplněn krásnými ilustracemi, kdy jen při čtení stále slyším „ukaž mami“, protože už i dcery si zvykly, že k přečtenému textu bude nějaký vtipný obrázek 🙂

Na naší averzi z doktorů to sice nepomohlo, ale věřím, že někomu by mohlo – prostě představit to relativně neznámé a „děsivé“ místo u doktora takovou tou hravou, vtipnou a milou formou 🙂 

Budu se opakovat, ale toto jsou dokonalé knihy a fakt už tříleťák je v pohodě chápe :))

 

Autor: Iva Gecková

Ilustrace: Bára Buchalová

Nakladatelství: Bambook

Počet stran: 72 stran

Zakoupit se dá na grada.cz aktuálně za 169 Kč 🙂

 

A protože se nám doma sešly dva výtisky, tak o jeden si zasoutěžíte v průběhu pár dní na instagramu – tak sledujte 😉

 

Pozn: Prvním dílem byla Liška Šiška ve školce – recenze tu

Recenze vyšla na webu spacesusi-mamou.cz

Přečtěte si také:

Čertí babička
Čertí babička

Pojďte se se mnou podívat do pravého pekla, kde zlobí nezbední čerti a všechno tam obstarává jejich babička. Dokonce i…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Povolání našich předků
Povolání našich předků

Kniha, kterou napsala Stanislava Jarolímková a krásnými ilustracemi doplnil Jiří Filípek, by určitě neměla chybět v žádné rodinné knihovně.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze