Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027121069

Liška Šiška u doktora

3.8.2020

„Ta mastička je opravdu zázračná! Kočička už obvaz nepotřebuje, ocásek je úplně v pořádku. „Děkuji, paní doktorko!“
„A jaké další pacienty tady máme? Kdo je nemocný?“ ptá se paní doktorka.
Každá hračka volá, jaké má trápení. Každý se snaží překřičet toho dalšího. Všichni volají a mluví jeden přes druhého. Paní doktorka si musí zacpat uši.“

Malou Adélku rozbolela hlavička, dostala rýmu, špatně se jí dýchalo. Bolely ji nožičky a ručičky. A tak musela k paní doktorce. Vzala si s sebou svou oblíbenou plyšovou hračku lišku Šišku. Ale co se nestalo? Adélka byla tak unavená, že ji po vyšetření zapomněla v čekárně. Liška Šiška se rozhlíží, vůbec to v čekárně nezná, ale je tu spoustu hraček – tygr se zraněnou nohou, jezevčík s oteklým zoubkem, kočárek s plačící panenkou, zrzavá kočička s bolavým ocáskem… Jaká dobrodružství s nimi asi liška Šiška přes noc zažije?

Autorka, Iva Gecková, se v naší domácnosti už zapsala, jako ta pravá spisovatelka pro mého syna. Její knihy ho baví, užívá si nejen příběhy, ale také všechny ilustrace, protože každý ilustrátor stojí za to. U knihy Liška Šiška u doktora to není jinak. Ba co víc. Momentálně je to jedna z našich nejoblíbenějších – třeba dneska jsem ji četla dvakrát, než můj syn usnul.

Hlavní hrdinkou celého příběhu je Liška Šiška, kterou vlastní malá Adélka. Ta se jednoho dne vypraví s maminkou k doktorce, protože ji bolí hlava, má teplotu a vůbec všechny obtíže spojené s chřipkou. A protože je moc unavená, zapomene na svou oblíbenou lišku a nechá ji přes noc u doktorky.
Když se začne smrákat, za okny už je téměř noc, z Lišky Šišky se stává „živý“ tvor, tak jako ze všech ostatních hraček a to se pak dějí věci.
Chtějí vaše zjistit, co všechno se v ordinaci doktorky, když není otevřeno, děje? Tak si musíte pořídit knihu Liška Šiška u doktora a budete vědět to, co my se synem už doma víme.

„Liška Šiška seskočí ze židličky a vykoukne okénkem ven. Čekárna je prázdná, na židličkách nesedí žádné maminky ani nemocné dětičky. A je tady nějaké šero. Ale vždyť ona je za okny tma.“

Ilustrace v knížce Liška Šiška u doktora má na svědomí Bára Buchalová a musím říct, že u nás sklidily velký ohlas. Jsou nejen barevné, velké, všeříkající, ale jsou zde i detaily, malé hračky jako autíčka, kachničky, kostičky, že i ve chvílích, kdy nečtete text, se dokážete s dětmi zabavit.
Celý příběh o lišce je nejen zábavný, třeba při výstupu mývala na scéně s policejním psem, ale také poučný, protože mnoho dětí – jako třeba i můj syn, má z doktorů strach. Asi je toto povídání strachu nezbaví, ale může ho zmírnit.

Hodnotím knihu Liška Šiška u doktora vysoko a to ze dvou důvodů. Tím prvním je to, jak působí na mého syna. Je to jedna z těch oblíbených v tuto chvíli, dokáže si ji prohlížet sám a nečetli jsme ji pouze jednou, mám pocit, že bych určité pasáže už dokázala říct zpaměti.
A tou druhou je spojení textu a ilustrací. Kniha působí opravdu jako pro děti – je hodně barevná, je veselá a najdete tu všechny věci, které děti mají rády.
Pokud máte doma malého čtenáře, ve věku cca 3 a více, určitě se po této knize podívejte, věřím, že budete velmi mile překvapeni, co vše se může v noci v čekárně u doktora dít.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Liška Šiška u doktora můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Recenze vyšla na webu Daramegan.cz

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze