Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027121069

Liška Šiška u doktora

30.7.2020

Krásnou středu přeji!

Dneska byl vcelku fajn den. Krásný vedro, ale neustále se zatahuje a vypadá to na déšť. Ještě mě čeká pár hodin práce, ale to půjde samo v tomto krásném počasí. Zítra budu mít dlouhý den a naštěstí má pršet celý den, tak mi to bude jedno, když budu celý den v práci.

Jelikož jsem nedávno psala recenzi na první knihu LIŠKA ŠIŠKA VE ŠKOLCE. Rozhodla jsem se, že napíši recenzi i na druhý díl. Druhý díl vyšel poměrně rychle. Obě knihy jsou moc krásné a doporučuji je všem malým dětem.

I druhý díl napsala Iva Gecková a ilustrovala Bára Buchalová.

V celém článku najdete anotaci a mou recenzi.

Anotace:

Malou Adélku rozbolela hlavička, dostala rýmu, špatně se jí dýchalo. Bolely ji nožičky a ručičky. A tak musela k paní doktorce. Vzala si s sebou svou oblíbenou plyšovou hračku lišku Šišku. Ale co se nestalo? Adélka byla tak unavená, že ji po vyšetření zapomněla v čekárně. Liška Šiška se rozhlíží, vůbec to v čekárně nezná, ale je tu spoustu hraček – tygr se zraněnou nohou, jezevčík s oteklým zoubkem, kočárek s plačící panenkou, zrzavá kočička s bolavým ocáskem… Jaká dobrodružství s nimi asi liška Šiška přes noc zažije?

Recenze o knize:

V knize je opět několik krátkých kapitol, které jsou doprovázené nádhernými ilustracemi od Báry Buchalové. Ilustrace jsou pestré a výrazné, tak jako v první knize. Líbí se mi, že jsou ilustrace na každé straně, de facto skoro nikde není bílé místo, což já u dětských knih velmi oceňuji. Ilustrace zaujmou každé dítě, tak jako u prvního dílu. Musím říct, že se mi ilustrace líbí více v této knize, přijdou mi vtipnější. Příběh se čte moc dobře. Věty jsou jednoduché, takže může knihu číst i začínající čtenář.

O příběhu:

Adélce není dobře. Má horečku, proto ji maminka vezme k doktorce. Tak jako každé malé dítě si sebou vezme svou nejmilejší hračku lišku Šišku. Bohužel je Adélce tak zle, že lišku Šišku zapomene v čekárně. Když odejde poslední pacient a doktorka, tak se liška Šiška vzbudí a zjistí, že ji Adélka zase někde nechala. Tentokrát zůstala v čekárna, ale není v ní sama. V čekárně je plno dalších hraček. Liška Šiška není na Adélku naštvaná, protože ví, že bylo Adélce hodně špatně. Počká na ní a snad si pro ní brzo přijde.

V čekárně ožijí i ostatní hračky. Všichni jsou nemocní, tak jako Adélka nebo jsou zranění jako například Tygr – tomu někdo položil nohu židle na packu, možná ji má zlomenou. Při čekání na panenku doktorku neopatrný mýval přejede autíčkem kočičce ocásek a nabourá do zdi. Pes policista musí nehodu vyšetřit a kočička musí na vyšetření. Panenka doktorka všem dá výborný sirup nebo natře na zranění bonbonkovou mastičku.

Velmi povedená série pro nejmenší děti. Snad budou další díly.

Co na druhý díl říkáte vy?

Recenze vyšla na webu Goodmoda.blog.cz

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze