Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027121069

Liška Šiška u doktora

30.7.2020

ČTENÍ: Liška Šiška u doktora

O Lišce Šišce jsem informovala už před nedávnem, když byla publikována recenze na knihu liška Šiška ve školce (najdete ji zde). Nyní se nám dostal do ruky druhý díl, který je stejně povedený jako první kniha. Šiška se tu ale dostává namísto do školky k lékaři. A opět zažije spoustu dobrodružství!

Obsah knihy

Adélka je nemocná, a tak se s maminkou vydají k paní doktorce. Nejoblíbenější hračka liška Šiška u toho samozřejmě nemůže chybět. Jenže při odchodu Adélka svou kamarádku zapomene v ordinaci. Je totiž tak unavená, že dokonce na chvíli i usne a na lišku Šišku si prostě nevzpomene.

Liška Šiška tak stráví noc u paní doktorky. A tam se začnou dít věci! Jakmile paní doktorka opustí ordinaci, čekárna se zaplní nemocnými hračkami. Kočička má přejetý ocásek, medvídka bolí bříško, tygr má bolavou tlapku, panenka potřebuje očkování, do toho liška Šiška se chřipkou… Naštěstí je zde panenka – doktorka, a ta si všechny pacienty postupně pozve do ordinace, aby je vyšetřila.

Panenka – doktorka přitom používá jednu zázračnou medicínu – bombonkový sirup!

Tím vyléčí i lišku Šišku, která si pak vyprosí trochu medicíny také pro Adélku.

Ráno se pro lišku Šišku zastaví Adélčina maminka a rychle ji své holčičce nese domů, protože se ji po ní stýská. Adélka vypije medicínu, kterou drží liška v ruce, a rázem je uzdravena stejně jako v noci zvířátka.

Formát knihy

Kniha je o trochu menší než formát A5, je tenká a má pevnou vazbu.

Cena a dostupnost

Knihu můžete zakoupit přímo na e-shopu Nakladatelství Grada. Cena je 199 Kč. Pokud ale narazíte na slevu, která občas na webu bývá, můžete knihu pořídit i levněji.

V knize se opět setkáváme s liškou Šiškou, která stejně jako další hračky v noci ožívá. A společně pak zažívají různá dobrodružství. Příběh je netradiční, originální a nabízí pohled na hračky trochu z jiné strany, což se mi líbí. Navíc dětem přibližuje návštěvu u lékaře v příjemnějším světle, takže je skvělá i pro ty, kdo třeba doktory nemají moc rádi.

Kniha je psána jednoduchou řečí, nechybí ani zdrobněliny, takže je vhodná i pro menší děti. My jsme ji začali číst, když byly Beky 3 roky a sama ji denně nosila, ať ji přečteme. Určitě ale potěší i mladší školáky, kteří si ji už zvládnou přečíst i sami.

Knížka je členěná na kapitoly, ale ty většinou končí v tom nejzajímavějším. Takže my čteme rovnou celou knížku najednou a Beky u ní kupodivu krásně vydrží. Kniha je opět hezky barevná, plná nádherných ilustrací a některé důležité fráze a věty jsou zvýrazněny v barevných bublinách, takže je čtení pro děti ještě zábavnější.

Recenze vyšla na webu maminkoutek.cz

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze