Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027125302

Letem světem s Vášou

1.9.2020
Chcete poznat s dětmi svět? Zjistit, jak lidé žijí na různých místech, objevit krásné památky a dozvědět se něco zajímavého? Nemáte ale možnost vycestovat? Pak právě pro vás je určena knížka Letem světem s Vášou, na kterou vám nyní ve spolupráci s Nakladatelstvím Grada představím.

Obsah knihy

V knize čtenáři cestují s letadélkem Vášou po různých kontinentech a navštěvují známá místa. Dozví různé faktické i netradiční informace a nechybí ani různé hádanky a písničky.

Jako první s letadélkem Vášou děti poznávají Českou republiku. Zjistí například, jaké je hlavní město a měna v našem státě, co je typické české jídlo, jak se střídají roční období, jaké jsou zde zvyky a tradice, jaká nejčastější zvířata žijí v této oblasti, uvidí vlajku a mnoho dalšího.

Poté začíná celý příběh, ve kterém se dva kluci Péťa a Pavlík vydávají na cestu s maminkou, tatínkem a letadélkem Vášou. Příběh má většinou 1-2 stránky a na konci je vždy pár otázek, na kterých si mohou děti zkontrolovat, jestli dobře poslouchaly či četly.

A pak už se dostáváme do první cizí země – do Francie. Zde samozřejmě nemohou chybět ikony jako Eifelova věž, řeka Seina, katedrála Notre-Dame…

Děti poznají také francouzskou vlajku. A mohou si zazpívat i písničku přímo o Francii. Na závěr je pak ukázáno na mapě, kde Francie leží. A obdobně jsou zpracována i další místa.

Kluci s rodiči zamíří třeba do Grónska.

Poznávají krásy Mexika, navštíví Brazílii, zažijí malé dobrodružství v Africe, podívají se i na Antarktidu a do Austrálie nebo Číny. Na závěr pak zakončí cestu v Rusku.

Poté už se vrací domů a celá jejich trasa je opět zaznamenána na mapě. A že toho navštívili a zažili…

Formát knihy

Kniha je lehká, má pevnou vazbu a je přibližně velká jako formát A5.

Cena a dostupnost

Knihu můžete zakoupit přímo na e-shopu Nakladatelství Grada. Cena je 239Kč (ale pokud narazíte na akci, můžete zakoupit i levněji).

Celkové hodnocení

Knížka Letem světem s Vášou má za cíl zábavnou formou ukázat, že svět je různý. Každá země má svá specifika, lidé a jejich zvyky jsou také odlišné, ale přesto máme všichni mnoho společného a v každém světadíle se dá najít i spoustu hezkého. S knížkou samozřejmě neprocestujete celý svět. Navštívíte ale všechny světadíly a děti tak mohou získat alespoň základní přehled, v čem se liší třeba Afrika od Grónska nebo Asie.

Kniha obsahuje příběh, ale také spoustu reálných informací k uvedeným zemím. Doporučuji ji tedy spíše pro školáky, případně předškoláky.

Recenze vyšla na webu maminkoutek.cz

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze