Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027125302

Letem světem s Vášou

6.5.2020

Mám pro Vás další krásný knižní tip. Nakladatelství Grada – Bambook nově vydává knihu pro děti Letem světem s Vášou. Knihu napsala Marcela Kotová a poutavými ilustracemi ji doplnila Zuzana Dreadka Krutá.

Kniha dětem v úvodu přibližuje, jak vypadá svět, vysvětluje jim, že všichni lidé na světě nejsou stejní, nejí stejné jídlo, že ani zvířata nejsou stejná a také zvyky se země od země liší. Následně seznamuje čtenáře s naší domovinou a představuje dětem rodinu pana Václava Šachovského. Pan Václav je letecký konstruktér a má dva syny – Péťu a Pavlíka. Za sestrojení letadla „Váši“ dostane odměnu – cestu kolem světa. A tak maminka všem sbalí kufry a vydávají se na cestu. Postupně tak prolétají třeba Francií, Grónskem, Mexikem, Austrálií, Čínou či Ruskem…V každé zemi poznávají její hlavní pamětihodnosti, jazyk, kuchyni, ale třeba i typické oblečení. Na konci každé kapitoly, návštěvy příslušné země, jsou pro děti připraveny zvídavé otázky, pěkná písnička a také další informace, které využijí především starší děti.

Na písničkách oceňuji, že jsou v naprosté většině velmi jednoduché a dají se zahrát klidně i na zobcovou flétnu. Což je jediný nástroj, na který umím hrát.

Kniha končí návratem do Česka, kdy si rodina vybalí všechny suvenýry a spokojeně se uvelebí na gauči. Na ty krásné zážitky z cest už nikdy nezapomenou.

Recenze vyšla na webu brnenskamama.cz

Přečtěte si také:

Na výletě v raketě
Na výletě v raketě

Titul se hodí jako čtení před spaním a potěší předškoláky i mladší školáky, kteří se zajímají o tajemství vesmíru. 

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Neuvěřitelná dobrodružství se Snovíkem
Neuvěřitelná dobrodružství se Snovíkem

Celkově dílo hodnotím velmi kladně. Doporučila bych ho nejen pro začátky se čtením, ale také pro předčítání například před spaním. 

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze