Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027113873

Kubík a autíčko

11.8.2020
Před nedávnem jsem zde dávala recenzi na knihu Lucinka a kouzelná zvířátka. A nyní vám díky spolupráci s Nakladatelstvím Grada mohu představit další díl, tentokráte zaměřený na Lucčiného brášku Kubíka.

Knížku má opět na svědomí Eliška Mauleová, která knihu nejen napsala, ale také ilustrovala. Pokud jste si tedy zamilovali Lucinku (stejně jako my), určitě vás potěší i Kubík a autíčko, protože knihy jsou si hodně podobné.

Obsah knihy

V knize se na úvod opět krátce seznámíme s hlavními postavami – Kubíkem, Lucinkou a jejich maminkou a tatínkem.

A poté už následuje příběh o Kubíkovi a jeho oblíbeném autíčku. Dozvíme se, co Kubík s autíčkem všechno dělá, co si rád představuje.

Například že spolu vyjeli na výlet a potkali bagr. Nebo jak společně létali. A co teprve když potkali sanitku s žábou nebo hasiče!

Při svém dobrodružství potkají také traktor, vlak nebo tramvaj.

Nakonec se vrátí Kubík i s autíčkem domů a zase se těší, až si pohraje i s Lucinkou.

Formát knihy

Kniha je lehká, má pevnou vazbu a je o trošku menší než formát A5.

Cena a dostupnost

Knihu můžete zakoupit přímo na e-shopu Nakladatelství Grada. Cena je 199 Kč (ale pokud narazíte na akci, můžete zakoupit i levněji).

Celkové hodnocení

Kniha Kubík a autíčko přináší krátký příběh o dobrodružství malého chlapce, na které se vydává se svým milovaným autíčkem. Je tedy vhodná pro kluky, ale věřím, že potěší i mnohé holky. Obrázky jsou celostránkové, jednoduché a krásné barevné. Textu je málo (většinou 1-2 věty na celou dvojstránku), ale to nám nevadilo – alespoň jsme zvládli před spaním přečíst celou knížku.

Kniha je sice určena primárně prvňáčkům, ale dle mého je díky jednoduchému příběhu, krátkým textům a hezký obrázkům vhodná i pro menší děti. U nás třeba baví i Beky (necelé 3 roky) – a to není žádný milovník aut.

Recenze vyšla na webu maminkoutek.cz

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze