Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027113873

Kubík a autíčko

20.5.2020

Další milá knižní novinka vychází pod taktovkou nakladatelství GRADA-Bambook. Jmenuje se Kubík a autíčko, napsala a ilustrovala ji Eliška Mauleová.

Kniha je označena jako čtení pro prvňáčky, u nás však zabodovala už u dvouletého syna a myslím, že je úplně ideální pro předškolní děti, vzhledem k tématu asi hlavně pro kluky. Samozřejmě máte-li doma malou milovnici aut, bude kniha skvělá i pro ni ?.

Kniha Kubík a autíčko je psána velmi srozumitelně, na stránkách dominují obrázky a textu je spíše méně. To je myslím pro menší děti naprosto ideální. Náš dvouletý Vašík popisuje zvuky aut na obrázku, všímá si zvířátek, text pro něj není to hlavní.

A jaké dobrodružství vás vlastně s Kubíkem čeká? Pojedete na výlet plný zábavných setkání, seznámíte se třeba s bagrem, pomůže vám jeřáb, potkáte sanitku vezoucí žabku do nemocnice, hasičské auto spěchající k požáru a na lavičce si odpočinete s traktorem, kterého bolí kolečka. Nakonec se vrátíte domů za sestřičkou Lucinkou a budete se opět těšit na společné hraní.

Recenze vyšla na webu brnenskamama.cz

 

 

Přečtěte si také:

Viktor a případ zmizelého psa
Viktor a případ zmizelého psa

Viktor a případ zmizelého psa je detektivní příběh, u kterého děti budou společně s hlavními hrdiny pátrat, můžou se rozčilovat,…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze