Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027113873

Kubík a autíčko

20.5.2020

„Auto jede rychleji a rychleji.
Kubíkovi vlají vlasy a směje se.
„Jupííí!“

Kolik dobrodružství se dá asi zažít s jedním malým autíčkem? Kubíček o tom ví své… Kubík je šikovný kluk, který má rád legraci a občas trochu lumpačí. Když ho omrzí hraní s jeho sestřičkou Lucinkou, vydá se s autíčkem na napínavou cestu plnou úžasných setkání a neočekávaných překvapení. Chtěli byste se dozvědět, koho na svém výletě potká a za kým se nakonec rád vrátí domů? Stačí se pustit do čtení!

Pokud máte doma prvňáčka, začínajícího čtenáře a k tomu ještě kluka, tak teď zbystřete pozornost. Kubík a autíčko je přesně pro tyto čtenáře. Autorka, která je zároveň i ilustrátorkou, vymyslela milý příběh, který se odehraje v jednom odpoledni, ale za to Kubík i se svým autíčkem zažijí dobrodružství na cestách.

Celý příběh je velmi jednoduchý, a odehrává se ve chvíli, kdy si Kubík jde hrát se svým autíčkem. V ten okamžik začne fungovat jeho fantazie a proto se mu děje vše, co se děti v knize dozví.
Kubík a autíčko je knihou, kterou si oblíbí všichni kluci, milovníci autíček a jiných druhů vozidel, od hasičů až třeba po traktor.

„Kubík s autíčkem leknutím nadskočí.
Otočí se.
Za nimi stojí starý pan traktor a směje se:
„To jsem vás překvapil.“

Líbí se mi, že je tato kniha ideální i pro menší děti. Můj syn má čtyři roky a prozatím ji nedal z ruky. Přiznám se, že jsem již trochu unavená, z opakovaného večerního čtení, ale ta radost malého je k nezaplacení. Teď už je ve chvíli, kdy ví, jaké auto potká Kubík se svým autíčkem, co se stane na další stránce.
Nespornou výhodou je minimum textu a opravdu pěkné, vydařené ilustrace, které působí hravě.

Kniha Kubík a autíčko se v naší malé, dvoučlenné domácnosti, stala velmi oblíbenou knížkou, kterou díky příběhu, množství textu a velkým obrázkům, přečteme se synem na jeden zátah.
Věřím, že spousta dalších kluků – ať už čtenářů nebo nečtenářů, kterým budou předčítat rodiče, se bude Kubíkovo dobrodružství líbit.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Kubík a autíčko můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Recenze vyšla na webu daramegan.cz

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze