Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027113873

Kubík a autíčko

12.5.2020

Hledáte příjemné čtení pro svého prvňáčka? Baví vaše děti auta a hezké příběhy? Novinka od Elišky Mauleové, kterou vydala Grada pod značkou bambook se vám a vašim dětem bude rozhodně líbit. Tak neváhejte, pohodlně se usaďte, čtení začíná. 

Jaký příběh na vás v knize vlastně čeká?

Kubíček je chlapec, který má sestřičku Lucinku, rád si hraje s ní, ale nejvíce se svým červeným autíčkem. Zažije s ním spousty legrace a báječného dobrodružství. Jednou vyrazí Kubíček se svým autíčkem na výlet. Při hře se svým červeným kamarádem potká mnoho dopravních prostředků. Nejdříve bagr, jeřáb, pak sanitku, hasiče, traktor, také rybářskou loďku, letadlo, vlak, třípatrový trolejbus a nakonec tramvaj. Jelikož toho Kubíček stihl opravdu hodně zažít, vrací se s autíčkem do garáže velice unavený. Moc se těší do postýlky. Tak běžte milé děti spinkat také.

Knihu jsem přečetla za krátkou chvíli a moc mě potěšila svým obsahovým zaměřením. Jelikož dopravní prostředky mají děti moc rády, bude tato kniha jasná volba pro mé “školkové “děti na téma dopravy. Už vidím kluky, jak se hned do červeného autíčka zamilují. Příběh má 88 stran a čte se velice dobře. Jedná se o knihu, která je určena prvňáčkům, kteří začínají číst. Výhodou je menší množství textu a převaha obrázků. Knihu jistě ocení učitelky mateřských škol pro společné předčítání s dětmi a nejen ony. Obrovské plus dávám této knize za její veselé a barevné obrázky, které se budou dětem rozhodně líbit. Autorce se moc povedly. Myslím si, že se bude líbit nejen dětskému, ale i dospělému oku.

Pokud máte doma prvňáčka, který možná nerad čte, věřte, že kniha Kubík a autíčko se mu bude moc líbit a rozhodně se do ní rychle začte. Kluci milují autíčka od malička až do dospělosti, věřím, že tatínkové si rádi tuto knihu také vezmou a začnou číst.

Recenze vyšla na webu tvojechvilka.cz

Přečtěte si také:

Na výletě v raketě
Na výletě v raketě

Titul se hodí jako čtení před spaním a potěší předškoláky i mladší školáky, kteří se zajímají o tajemství vesmíru. 

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Neuvěřitelná dobrodružství se Snovíkem
Neuvěřitelná dobrodružství se Snovíkem

Celkově dílo hodnotím velmi kladně. Doporučila bych ho nejen pro začátky se čtením, ale také pro předčítání například před spaním. 

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze