Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788024723020

Křeček v utajení

23.4.2019

Toužíte po zvířátku? Rádi byste měli nějakého mazlíčka? Například takový křeček… Co všechno by se s ním dalo podnikat? Jak byste si spolu mohli hrát? Určitě by to byl skvělý kamarád. Ale co když doma kraluje kocour, který by ho mohl ulovit? I tohle se dá vyřešit. Tedy v případě, že máte štěstí jako Tom a pořídíte si to správné zvířátko! Jaké? Přečtěte si o Kamilovi!

Kniha je opět určená pro malé čtenáře prvního stupně, kteří se čtením začínají. Velká písmena a krátké, zábavné kapitoly jim rozhodně usnadní tuhle povinnost a pomohou jim, aby se ze čtení stala záliba.

Tentokrát knihu ilustroval Michal Sušina, se kterým jsem již zkušenosti měla v díte Strýček Vendelín, chlupatý meloun. Opět se mu podařilo krásně vytvořit atmosféru a doladit celý příběh svými veselými a pestrými obrázky.

Příběh začíná jednoduše. Chlapeček Tomáš chce křečka, i když má doma kocoura Drápa. Maminka s tatínkem nejsou dvakrát nadšení, ale Toma si vyslechnou. Tomášek se na svého křečka opravdu moc těší a tak se maminka s tatínkem rozhodnou, že se půjdou podívat do obchodu se zvířátky. A tím začíná nejdůležitější a nejpodstatnější zápletka!

Jak už chápete podle obrázku na titulní straně knihy, tak namísto křečka si Tomáš pořídí báječného chameleona. Příběh se netýká pouze zápletky se zvířátkem, Tomáš chodí do školy a i v ní se mu dějí zajímavé věci.

Kniha je psaná pro děti, i když jako rodič bych byla raději, kdyby poukazovala na to, že zvířátka nejsou jen na hraní a je potřeba se o ně starat. V době koupení se stávají povinností a ne zábavou. Navíc chov chameleona opravdu není tak snadný, jak Zuzana Pospíšilová sepsala. Zřejmě bych si představovala nějaké to poučení, protože jinak titul děti naláká na koupi zvířátka a ne vždy jsou pro zvíře ty nejvhodnější podmínky a čas. Samozřejmě se jedná o nadlehčené čtení, kdy chameleon Kamil dokáže věci, které by běžné zvířátko nedokázalo. Pro děti kniha skrývá určitě báječný zážitek.

Máte-li doma chlapečka, který má rád zvířata, pak se mu Křeček v utajení určitě moc zalíbí. Jedná se o ryze klučičí čtení, ve kterém padají góly a radost z chameleona se prolíná celým dějem. Děti budou spokojené! Snad ovšem vy nepoběžíte do obchodu pro zvířátko…

Recenze vyšla na svet-mezi-radky.cz

Křeček v utajení
Mohlo by vás zajímat:
Křeček v utajení
Více informací o knize

Přečtěte si také:

Čertí babička
Čertí babička

Pojďte se se mnou podívat do pravého pekla, kde zlobí nezbední čerti a všechno tam obstarává jejich babička. Dokonce i…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Povolání našich předků
Povolání našich předků

Kniha, kterou napsala Stanislava Jarolímková a krásnými ilustracemi doplnil Jiří Filípek, by určitě neměla chybět v žádné rodinné knihovně.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze