Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788024723020

Křeček v utajení

23.4.2019

Toužíte po zvířátku? Rádi byste měli nějakého mazlíčka? Například takový křeček… Co všechno by se s ním dalo podnikat? Jak byste si spolu mohli hrát? Určitě by to byl skvělý kamarád. Ale co když doma kraluje kocour, který by ho mohl ulovit? I tohle se dá vyřešit. Tedy v případě, že máte štěstí jako Tom a pořídíte si to správné zvířátko! Jaké? Přečtěte si o Kamilovi!

Kniha je opět určená pro malé čtenáře prvního stupně, kteří se čtením začínají. Velká písmena a krátké, zábavné kapitoly jim rozhodně usnadní tuhle povinnost a pomohou jim, aby se ze čtení stala záliba.

Tentokrát knihu ilustroval Michal Sušina, se kterým jsem již zkušenosti měla v díte Strýček Vendelín, chlupatý meloun. Opět se mu podařilo krásně vytvořit atmosféru a doladit celý příběh svými veselými a pestrými obrázky.

Příběh začíná jednoduše. Chlapeček Tomáš chce křečka, i když má doma kocoura Drápa. Maminka s tatínkem nejsou dvakrát nadšení, ale Toma si vyslechnou. Tomášek se na svého křečka opravdu moc těší a tak se maminka s tatínkem rozhodnou, že se půjdou podívat do obchodu se zvířátky. A tím začíná nejdůležitější a nejpodstatnější zápletka!

Jak už chápete podle obrázku na titulní straně knihy, tak namísto křečka si Tomáš pořídí báječného chameleona. Příběh se netýká pouze zápletky se zvířátkem, Tomáš chodí do školy a i v ní se mu dějí zajímavé věci.

Kniha je psaná pro děti, i když jako rodič bych byla raději, kdyby poukazovala na to, že zvířátka nejsou jen na hraní a je potřeba se o ně starat. V době koupení se stávají povinností a ne zábavou. Navíc chov chameleona opravdu není tak snadný, jak Zuzana Pospíšilová sepsala. Zřejmě bych si představovala nějaké to poučení, protože jinak titul děti naláká na koupi zvířátka a ne vždy jsou pro zvíře ty nejvhodnější podmínky a čas. Samozřejmě se jedná o nadlehčené čtení, kdy chameleon Kamil dokáže věci, které by běžné zvířátko nedokázalo. Pro děti kniha skrývá určitě báječný zážitek.

Máte-li doma chlapečka, který má rád zvířata, pak se mu Křeček v utajení určitě moc zalíbí. Jedná se o ryze klučičí čtení, ve kterém padají góly a radost z chameleona se prolíná celým dějem. Děti budou spokojené! Snad ovšem vy nepoběžíte do obchodu pro zvířátko…

Recenze vyšla na svet-mezi-radky.cz

Křeček v utajení
Mohlo by vás zajímat:
Křeček v utajení
Více informací o knize

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze