Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027112142

Kouzelný pelíšek

22.12.2020

Kouzelný pelíšek – Zuzana Pospíšilová

Autor: Zuzana Pospíšilová
Ilustrace: Markéta Vydrová
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2020
Počet stran: 64

„Na tatínka to bylo moc otázek najednou. Všechny odbyl prohlášením, že se víc dozvědí v sobotu. „Kdo je zvědavý, bude brzo starý,“ dodal ještě a odkráčel do pracovny.“

Babička Markéta ví o bylinkách vše – kdy se mají sbírat, jak je sušit a proti jakým neduhům pomáhají. Co se ale stane, když chce pomoci starému pejskovi, který už nemůže chodit?
Nechte se překvapit stejně jako její malé vnučky a začtěte se do příběhu o tajném dobrodružství, splněných přáních a kouzelných bylinkách.

Kouzelný pelíšek je pro všechny děti, které mají pro strach uděláno, nebojí se tmy a nočního dobrodružství, mají pořádnou dávku fantazie a hlavně, mají rády zvířátka, protože těch se v příběhu vyskytuje dost.

Markétka a Viktorka jsou dvě sestry, které bydlí s maminkou, tatínkem a mopsicí Anuškou. Jenže mopsík už je starší pejsek, takže nerada chodí na procházky, nejraději by jen ležela a spala, pěkně někde v teple.
Babička od těchto dvou holčiček se jmenuje Markéta. Vyzná se ve všech bylinkách, které u nás rostou, ví kdy je má sbírat, jak je má sušit, jak je má stříhat nebo trhat, aby měly ty správné účinky.
A protože babička toho umí spoustu, namíchá Anušce bylinkovou výplň do polštářku, aby zase mohla lítat jako štěně.
Jenže… někde se něco „pokazilo“ a díky tomu se Markétka a Viktorka vydávají za obrovským dobrodružstvím.

„Markétka se snažila neusnout. Opakovala si malou násobilku, vyjmenovaná slova a všechny básničky, které se kdy naučila nazpaměť. Vyplatilo se to. O půlnoci se totiž začaly dít věci.“

Kouzelný pelíšek je velmi milým vyprávěním, které bude bavit všechny děti. Ať už ty větší, které si díky většímu fontu písma můžou příběh přečíst samy, tak i ty menší, protože k předčítání je tato knížka taky ideální – má tak akorát krátké kapitoly, takže ji prakticky můžete zavřít kdykoliv, když vaše dítě usne, aby nepřišlo o další dobrodružství.

Ilustrace, které doplnila do knihy Kouzelný pelíšek malířka Markéta Vydrová, jsou moc hezké, barevné, docela velké, takže vyplňují stránky všude a děti nebudou mít pocit, že čtou pouze holý text.
Na konci jako bonus na vás čekají nakreslené bylinky a jejich názvy, abyste případně mohli jít s dětmi do lesa na procházku a kouknout se, zda tam neroste náhodou Kolenec nebo Nestařec.

Knížka bude bavit ať už kluky, tak holčičky. I když hlavní hrdinky jsou holky, to důležité, co se zde děje, je dobrodružství, nejen díky bylinkám od babičky, ale také díky místům, které Markétka s Viktorkou navštíví.
Pokud tedy máte doma malého človíčka, co by si rád přečetl pohádku o síle bylinek a o pejscích, tak se určitě po této knize poohlédněte.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Kouzelný pelíšek můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Recenze vyšla na webu daramegan.cz

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze