Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027125944

Kouzelná třída – pracovní sešit

23.3.2020

Milujete knihy Zuzany Pospíšilové? Luštíte rádi? Hledáte zajímavé inspirace pro vaše hodiny českého jazyka či čtenářských dílen? Pokud jste odpověděli třikrát ano, tak je tento pracovní sešit určen právě vám.

V pracovním sešitu jsou použity ukázky z oblíbené knihy Kouzelná třída. Co budete k plnění úkolů vlastně potřebovat? Tužku, pero, barevné pastelky, ale především vaše bystré hlavičky plné nápadů. Čekají vás hodiny s kouzelnou paní učitelkou Jasmínou Bílou, všechny plné kouzel, čarování a hrátek se slovy.

16 kapitol obsahuje ukázky z knihy Kouzelná třída, hádanky, příklady, hledání v obrázku, či správné odpovědi, doplňovačky, kreslení, kouzlení se slovy, osmisměrky, křížovky, vybarvování a mnoho dalších zajímavých úkolů. Každá kapitola je doprovázena osobitými ilustracemi Drahomíra Trsťana. Na konci knihy mají správná řešení všechny úkoly. Tam si ověříte, zda jste úkoly správně pochopili a dobře pracovali.

Zuzana Pospíšilová, autorka knížek pro děti, vydává novou knihu s názvem Kouzelná třída ve formě pracovního sešitu s mnoha zajímavými úkoly, křížovkami a doplňovačkami, které budou vaše děti bavit. Pracovní sešit je plný aktivit, ke kterým budete potřebovat tužku a pastelky. Zábavnou a nenásilnou formou budou děti kouzlit se slovy, obohacovat slovní zásobu, tříbit jazykový cit a přitom trénovat gramatické jevy českého jazyka, které jim třeba úplně nejdou. Výhodou tohoto pracovního sešitu je nejen velké množství aktivit, ale především řešení úkolů, které jsou umístěny na konci knihy. Osobité ilustrace Drahomíra Trsťana vás budou bavit.

Líbí se mě obsahové zaměření i zpracování tohoto pracovního sešitu. Ocení ho učitelky základních škol k ozvláštnění výuky českého jazyka, čtenářských klubů či čtenářských dílen, ale i rodiče dětí prvního stupně, kteří chtějí se svými dětmi trénovat češtinu.

Knihu Kouzelná třída jsem bohužel nečetla, ale po tom, co jsem měla možnost si přečíst tento pracovní sešit, tak si jí určitě přečtu. Tak neváhejte, vezměte si pastelky a pusťte se do luštění. O zábavu bude rozhodně postaráno.

Ukázka z knihy:

Jednoduchá básnička jako malá rozcvička

„Kdo chce číst a kdo chce psát,

ten písmenka musí znát.

Jen ten, kdo je všechna umí,

snadno slovům porozumí,

pozná první písmenka

od Áji i od Zdeňka.

Několik slov o autorce:

Zuzana Pospíšilová je dětská psycholožka, která pracuje ve Speciálně pedagogickém centru pro děti s mentálním postižením v Ostravě. Dříve pracovala v dětském rehabilitačním stacionáři, převážně s dětmi s organickým poškozením CNS a pohybovým postižením. V době studií se zabývala tématem rozvoje tvořivosti u dětí mladšího školního věku, nyní píše knihy pro děti. Zuzana Pospíšilová je oblíbená autorka věnující se téměř výhradně původní tvorbě pro děti. S jejími texty se dětští čtenáři mohou setkávat od roku 2004, kdy jí vyšly první pohádkové příběhy v časopise Sluníčko.

V její tvorbě mají převahu pohádky, ale věnuje se také poezii a výukovým textům. Původní profesí je Zuzana Pospíšilová dětská psycholožka. Snad odtud a také z role maminky dvou dcer pramení porozumění dětské fantazii a humoru, které se v jejím bohatém díle odráží.

Recenze vyšla na webu kritiky.cz

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze