Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027117994

Kouzelná třída o Vánocích

22.12.2020

KNIHA: Kouzelná třída o Vánocích

O kouzelné třídě jste už možná slyšeli, protože knížek s tímto tématem vyšlo Zuzaně Pospíšilové hned několik. My jsme se kvůli blížícím se svátkům zaměřili na speciální vydání k Vánocům, kde čtenáři mohou načerpat vánoční atmosféru od kouzelné víly i jejich žáků. Jedná se navíc o novinku, která je na pultech teprve chvíli.

Obsah knihy

Začíná advent a v kouzelné třídě se žáci chystají na Vánoce. Nejprve vyrobí vánoční přáníčko, kterému nakonec jejich paní učitelka Jasmína Bílá přičaruje hudbu. Ano, stačí přáníčko otevřít a zazní koleda. Že je to nereálné? Ne v kouzelné třídě. Paní učitelka totiž není obyčejný člověk. Je to víla. A občas použije různá kouzla.

Pomoci nich může také zjistit, co si její žáci myslí. A tak přijde na to, že je malá Maruška smutná. Někdo jí totiž snědl cukroví, které donesla na vyzkoušení svým kamarádkám Petřičce a Adélce. Dívky se pustí do vyšetřování, kdo mohl cukroví z krabičky sníst, ale nedaří se jim zloděje vypátrat. Paní učitelka ale Marušku trochu navede a tak pak zjistí, že to byli spolužáci Standa a René.

Jak jinak mohou kluci odčinit svou krádež než upečním nového cukroví. Paní učitelka promění třídu v jednu velkou kuchyni a dětem začíná vysvětlovat, jak se peče cukroví. Děti vytvoří těsto, vyválí ho a vykrajují tvary. Paní učitelka s pomocí kouzla urychlí pečení a za chvíli bylo hotovo a kluci mohli vrátit Marušce, co snědli.

A to rozhodně nebylo vše, co se v kouzelné třídě od Vánoc stane. Děti například chystají tajný dárek pro svou milovanou učitelku, protože kdo ví, jestli Ježíšek chodí i k vílám nebo jen k lidem…

Formát knihy

Kniha je lehká, má pevnou vazbu, jemné stránky a je podobná formátu A5.

Cena a dostupnost

Knihu můžete zakoupit přímo na e-shopu Nakladatelství Grada. Cena je 219 Kč (ale pokud narazíte na akci, můžete zakoupit i levněji).

Celkové hodnocení

Třída, kde umí paní učitelka čarovat, je zajímavá sama o sobě. A co teprve když se chystají všichni na Vánoce. Dělají přáníčka, zdobí stromečky a také pečou cukroví. Vše s pomocí kouzel. Jak to jen může dopadnout?

Kniha je rozdělená do krátkých kapitol (většinou mají jen 3 strany). Je doprovázena o příjemné ilustrace Drahomíra Trsťana, se kterými se můžete setkat také v jiných knihách Zuzany Pospíšilové (například Pekelné příběhy čertí babičky nebo zábavné sešity jako Písmenka v hádankách a křížovkách).

Příběh se čte dobře a jedná se o příjemnou oddychovku nejen v adventní čas. Kniha je vhodná pro začínající čtenáře, čili od 6-7 let.

Recenze vyšla na webu maminkoutek.cz

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze