Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027130719

Kouzelná třída – další rok s vílou Jasmínou

2.9.2021

Všichni učitelé se chystají na další školní rok už týden dopředu. Pan učitel Max Nový to dělal zrovna tak. Měl to možná o trošku složitější, svým způsobem, protože učil žáky z kouzelné třídy. Všechny kouzelné předměty od víly Jasmíny si raději vzal přes prázdniny domů, protože kdo ví, jak by to zase dopadlo. No, a přišel první školní den. Pro žáky z kouzelné třídy to byl začátek páté třídy. Bylo to velmi krátké vyučování, protože se jenom řešilo, jaké školní pomůcky si mají děti pořídit. A bylo toho požehnaně. Druhý den už to bylo o trochu jiné. Dělali se třídnické věci, ale už se opakovalo učivo z matematiky z předchozí třídy.

Děti ovšem měli na starosti úplně něco jiného, než začátek školy. Vymysleli si výlet, a že na ně s nimi pojede jejich bývala učitelka, Jasmína Bílá, oblíbená a hodná víla. Děti vylosovali Oskara, aby to přednesl panu učiteli Novému. Oskar usilovně přemýšlel, jak by to měl říct, až se příležitost naskytla. Pan učitel se sice na výlet moc netvářil, jelikož se jezdí až na konci školního roku, ale pak slíbil, že to musí předem dojednat s panem ředitelem. Nakonec to dopadlo dobře a na výlet se jelo i s Jasmínou.

Další díl ze série o kouzelné třídě a znovu se to povedlo. Neumím si představit, že by autorka někdy napsala něco, co by nedopadlo na výbornou. Pro děti dokonalé, kresby jsou v této sérii absolutně rozpoznatelné, že člověk ví okamžitě, kdo to kreslil, stejně tak, jako rukopis autorky. Obálka stejně úžasná jako pokaždé. Má 64 stran a rozhodně doporučuju.

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze