Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027122097

Kouzelná kniha babičky Jůlinky

11.6.2020

122097 350 0 fitHledáte pro své děti příjemné čtení, které je naladí na ty nejbáječnější prázdniny plné dobrodružství? Kouzelná kniha babičky Jůlinky budu tou pravou společnicí pro všechny děti, ať už budou trávit prázdniny kdekoli. 

Terezka přijede k babičce a dědečkovi na letní prázdniny. Pozná kamaráda Kubíka. Na půdě najde starou kouzelnou knihu pohádek, ze které jí babička každý večer čte a Terezka se ocitá v příběhu, kde se seznámí se skřítkem Lodunkou, který se moc dobře stará les a vše kolem. Nakonec se jim kouzlená kniha pohádek ztratí. Podaří se Terezce tuto knihu najít?

Co všechno Terezka o prázdninách vlastně zažije? Např. výlet na koních, půjde na pouť, zažije koupání v rybníce, na nákup a třeba i na houby. Také co nejvíce patří k prázdninám  a to je opékání špekáčků, zpívání u táboráku, ale i chytání ryb. Vždy k tomu má ty nejlepší buchty a koláče od její babičky.

Každá kapitola obsahuje krátký příběh, otázky pro pozorné čtenáře a úkoly pro děti (seřadit podle velikosti, co mají rádi zvířátka, která lodička doplula nejdále, hledání míčů, spousty hádanek, ale i křížovky. V těchto úkolech si děti procvičí určování velikostí, přiřazování, hledání rozdílů, rozvíjí zrakové vnímání, procvičují barvy, matematické dovednosti a slovní zásobu, dále zde potrénují čtení s porozuměním textu, sluchovou paměť, logické myšlení a postřeh.

Zažijte ty nejbáječnější prázdniny s Terezkou a jejími pohádkovými kamarády. Co začnete číst tuto knihu, budou se teprve dít ty nejbáječnější věci.

Kouzlená kniha babičky Jůlinky je báječná prázdninová novinka, kterou vydala Grada pod značkou bambook, jejíž autorkou je Marcela Kotová. I když tomu možná nemůžete uvěřit, prázdniny jsou již za dveřmi.

Tato kniha mě zaujala a rozhodně stojí za přečtení. Není to jen obyčejná pohádková kniha. Po přečtení každého příběhu na konci naleznete vždy otázky, které ověří, zda jste pozorně četli, dále také prostor pro nakreslení různých úkolů. Díky tomu je tato kniha opravdu výjimečná. Ilustrátorka Kateřina Kofroňová si dala s obrázky opravdu záležet, aby se líbily dětem, ale i dospělým. Jsou milé a určitě vykouzlí každému z vás.

Kniha se čte dobře. Je zajímavá a napínavá. Milé příběhy o Terezce a pohádkové knize od babičky Jůlinky vás budou bavit hned od první strany. Tato kniha je vhodná pro společné čtení s rodiči, ale i pro využití v čtenářských klubech či dílnách, což ocení vedoucí těchto kroužků, ale i učitelky prvního stupně k ozvláštnění výuky českého jazyka.

Od této autorky mám přečteno několik knih a musím říci, že se mně líbí čím dál více a určitě budu vyhledávat další její zajímavé tituly. Kniha je určena dětem od 7 let.

Recenze vyšla na webu tvojechvilka.cz

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze