Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027121076

Konec zlobení

14.9.2021

Zuzana Pospíšilová je známá a oblíbená autorka knih pro děti a mládež. V projektu jsme již recenzovali její tituly Štěpánův podivuhodný stroj, Zlobivé pohádkyAlenka lékařkaDědečkovy povídačky a Pohádky pod polštář. V roce 2019 vydalo nakladatelství Grada pod značkou Bambook publikaci Konec zlobení. O Velké oblíbenosti svědčí i to, že roku 2021 se kniha dočkala druhého dotisku. Můžou se zlobivé děti polepšit? Jak? Přijměte pozvání do třídy zlobivců.

Konec zlobení (Zuzana Pospíšilová, ilustrace Daniela Skalová, nakladatelství Grada – Bambook), ukázka

Skoro v každé třídě se najde nějaký zlobivec, ale třída 2. B je takových zlobivých dětí plná. Nikol se neustále s někým hádá, Kája bere dětem věci bez dovolení, Sam by se chtěl s každým prát a vyvolává hádky, Lenka se ostatním posmívá… Není se čemu divit, když ve 2. B nechce nikdo učit. Po prázdninách je 2. B přidělena nové učitelce, která je až moc hodná a s žáky to vůbec nemá jednoduché. Naštěstí se v její třídě objeví tajný spojenec a za pomoci trocha kouzel si pak paní učitelka se zlobením hravě poradí.

Paní učitelka se ji snažila utišit, ale nic nepomáhalo. Vtom se na tabuli objevil nápis:

K tabuli! 

Paní učitelka vyzvala Nikol, aby šla k tabuli. Ta se s ní začala hádat: „Proč zrovna já? Proč nemůže jít někdo jiný?“ Než ale stačila dodat něco peprného, tabule si ji s sobě sama přitáhla. Sevřela ji oběma křídly, jako by ji objímala, a pak Nikol zmizela někde uvnitř tabule. (str. 27)

Jednotlivé kapitoly jsou krátké, zábavné a bohatě ilustrované Danielou Skalovou, děti proto čtení upoutá a budou se těšit na další kapitolu. Téma školy a zlobení je velice vděčné, proto ani tento příběh nezklame. Na špatném chování žáků jsou ukázány běžné situace, se kterými se ve škole lze setkat a malí čtenáři se tak budou moci podívat na zlobení z pohledu učitele a budou mít možnost uvědomit si, jak obtížné je učit třídu zlobivců.

Konec zlobení (Zuzana Pospíšilová, ilustrace Daniela Skalová, nakladatelství Grada – Bambook), ukázka

Příběh je psán větším písmem, přizpůsobeno je i řádkování, proto se titul skvěle hodí jako čtení pro prvňáčky, kterým je také určen. Škoda, že edice Čtení pro prvňáčky není zvýrazněna ihned na obálce a je uvedena až uvnitř. Kvůli tomu můžou rodiče a čtenáři titul přehlédnout, a to by byla škoda.

Publikace má pouze sedmdesát dva stran, je to taková jednohubka. Některé situace mohly být ještě více rozvedeny, myslím, že čtenáři se budou dožadovat dalšího pokračování.

Konec zlobení (Zuzana Pospíšilová, ilustrace Daniela Skalová, nakladatelství Grada – Bambook), ukázka

Recenze vyšla na webu ctemeceskeautory.cz

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze