Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027106752

Kočičí pohádky

25.3.2019

Máte rádi moderní pohádky? A máte rádi taky kočky? Jestli jste na obě otázky odpověděli ano, určitě vás zaujme nová kniha Zuzany Pospíšilové s názvem Kočičí pohádky, která je plná nejen moderních pohádek, ale i – jak už jste pravděpodobně uhodli – koček.

A ne jen tak ledajakých koček! Vždyť uznejte sami – znáte kočku, která navštívila salon krásy, protože chtěla vypadat neodolatelně? A to není všechno, kočičky a kocourkové v téhle knize podnikají spoustu dalších zajímavých věcí. Učí se hrát na klavír, asistují při kouzelnickém představení, vydávají se na cesty a zabraňují krádeži královského pokladu, dokážou přivolat svým majitelem lásku, zakládají kapelu, pomáhají svojí paní dostat se z pekla nebo začnou pracovat jako maséři.

Pohádky jsou nejen dobře a poutavě napsané, ale taky vtipné a na jejich konci se vždy nachází nějaké poučení. To pokaždé přirozeně vyplyne ze samotné pohádky, takže nepůsobí, jako by ho tam autorka vložila jen proto, aby tam nějaké poučení bylo, ani jako moralizování. Každý příběh je navíc o jiné kočičce nebo kocourkovi, takže při čtení spoznáte vícero zajímavých kočičích osobností a můžete si vybrat, kdo se stane vašim oblíbencem.

Kniha je doplněna veselými ilustracemi Michala Sušiny, který ilustroval i několik předchozích autorčiných knih. Je tedy hezká nejen po textové, ale i po grafické stránce, a pokud hledáte zábavné čtení pro děti, dejte šanci Kočičím pohádkám. Jak slibuje anotace, s těmihle příběhy si užijete spoustu kočkovin.

Hodnocení: 90%

Recenze vyšla na kritiky.cz

Kočičí pohádky
Mohlo by vás zajímat:
Kočičí pohádky
Více informací o knize

Přečtěte si také:

Čertí babička
Čertí babička

Pojďte se se mnou podívat do pravého pekla, kde zlobí nezbední čerti a všechno tam obstarává jejich babička. Dokonce i…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Povolání našich předků
Povolání našich předků

Kniha, kterou napsala Stanislava Jarolímková a krásnými ilustracemi doplnil Jiří Filípek, by určitě neměla chybět v žádné rodinné knihovně.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze