Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027129058

Kniha skřítků náladovníčků

2.3.2020

Kniha skřítků náladovníčků – Dagmar Medzvecová

 „Přítulka mazlivý září jako hvězdička, pouhou jeho přítomností rozkvete každá kytička. Vůni domova má rád, u srdce vás bude hřát.“

Řádí u vás doma náladovníčci? Kniha vás naučí rozeznat je a rozkryje vám nejedno tajemství běžných situací, ve kterých se ocitáte se svými dětmi.
Náladovníčci jsou malí skřítkové žijící bezpečně ukryti v tajemných cestách dětských hlaviček a v zákoutích jejich pokojíků. Mají na starosti nálady, rozhodování, rozmary, chování a mnoho dalšího.
Pusťte se do čtení a sami se přesvědčte, zdali se u vás některý z náladovníčků také nezabydlel.

Kniha skřítků náladovníčků je velkým průvodcem všech skřítků, kteří se vám doma můžou objevit. Já osobně znám, téměř dokonale, Uzurpátora postelového Sladkomila lepivého a nyní, v posledních dnes se nám doma se synem objevil Hračička pohazovačný. Nevěřili byste, jaká je se skřítky sranda, i když někdy bych se někdy nejraději poslala na dovolenou a neviděla ani jednoho.

V knize najdete seznam více jak třiceti různých skřítků náladovníčků a věřím, že nejednoho budete mít doma. Vaše děti budou určitě znát všechny – nebo velkou většinu.
Musí se autorce nechat, že vymyslela naprosto úžasné skřítky, správné situace a nálady, dala jim skvělé jména, které perfektně sedí na věci, jež se doma dějí dennodenně. Aspoň tedy u nás určitě.

„Otvírálek zásuvkový do šuplíků nakukuje, vše v šuplíku naskládané hbitě prsty vytahuje. Nic se před ním neschová, nepořádek nadělá.“

Kniha skřítků náladovníčků není ale jen seznamem skřítků jako takových. Ke každému skřítku se váže i pohádka, krátká pětiminutovka před spaním. Takže nejdříve se s dětmi podíváte na to, jak skřítek vypadá, pak se dozvíte jeho specifika, co dělá, jak to dělá, proč to dělá a pak se stane ten daný skřítek hlavním hrdinou krátkého povídání, aby si děti dokázaly přesně představit, co je zač.

Moc se mi líbilo, že každý skřítek má svůj vlastní příběh, ve kterých ani vedlejší postavy nenavazují, takže není problém začít číst od skřítků, o kterých víte, že máte doma a potom přejít na ty méně známé nebo méně se objevující ve vaší domácnosti.

Věřím, že dětem a nejen jim, ale i rodičům, se bude tato kniha líbit. Já jsem z ní doslova nadšená. Když přišla, hned jsme se s malým začetli a začali řešit, který skřítek je u nás doma často a který je tu neustále a nikam neodchází. Malý byl tak poblázněný z mého elánu, že je hledal i pod postelí a ve skříni – kam se taky úspěšně zavřel a neuměl ven.

V průběhu čtení jsme zažili spoustu veselých chvil a doufám, že i vy si se svými dětmi užijete báječné chvíle při čtení.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Kniha skřítků náladovníčků můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Recenze vyšla na webu daramegan.cz

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze