Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027129058

Kniha skřítků Náladovníčků

6.4.2020

Kniha skřítků náladovníčků je další zajímavé dílo, které vám nyní mohu ve spolupráci s Nakladatelstvím Grada představit. Námět je netradiční – za pomocí skřítků jsou zde popsány typické dětské neduhy a chování, se kterými se rodiče určitě nejednou setkali. Kniha je tedy ze života, ale zpracovaná příjemnou a zábavnou formou.

 

Obsah knihy

 

Skřítkové náladovníčci žijí v dětských hlavičkách a také v různých zákoutích dětských pokojíčků. Ovlivňují nálady, rozmary, rozhodování, ale také chování a mnoho dalšího. Konec konců, možná je budete sami znát….

V knížce najdete celkem 33 skřítků, mezi které patří třeba knihánek, pohádkomil, pročpálek ustavičný, jídlopatlal bezstarostný, odmlouvačník neustálý, přítulka mazlivý, lakomníček nenechavý a mnoho dalších.

Každý skřítek je v knížce důsledně popsaný, takže zjistíte, co je jeho typickým rysem, jak se chová, ale také co na něj platí.

Poté následuje krátký příběh (2 stránky), kde tento skřítek vystupuje.

Celkové hodnocení

Kniha skřítků náladovníčků je krásně zpracovaná, a to jak obsahově, tak graficky. Nechybí zde vtip, nadhled, ale také příběhy, které jsou mnohdy jako ze života. Líbí se mi téma, které je u nás celkem aktuální, neboť podobných skřítků doma určitě pár máme.

Příběhy jsou různé, ale krátké a mají spád, takže se dobře čtou. Knihu čteme s Beky na pokračování, takže doporučuji cca od 3-4 let.

Recenze vyšla na webu maminkoutek.cz

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze