Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027129058

Kniha skřítků náladovníčků

23.3.2020

Kdo vlastně náladovníčci jsou? „Jsou to malincí skřítkové žijící bezpečně ukryti v tajemných cestách dětských hlaviček a v zákoutích jejich pokojíků. Mají na starosti jejich nálady, rozhodování, rozmary, chování a mnoho dalšího. Pojďte se se mnou podívat na novinku Dagmar Medzvecové Kniha skřítků náladovníčků. Budete nadšení, tak jako já.

Celkem 33 skřítků  náladovníčků autorka vždy představí, jaký je, jak se chová, charakterizuje ho a dále následuje o nich krátká pohádka. Jaké skřítky můžete v této knize potkat? V této pohádkové knize najdete mnoho skřítků, kteří jsou hodní, šikovní a pracovití, což je např. Pomocníček kuchtíkový, Knihánek prohlíživý, Obrázkomil pastelkový či Objímálek láskyplný. Dále také ti náladovníčky, kteří jsou zlobiví a neposlušní a to je např. Odmlouvačník neustálý, Mrzutec odmítavý, Vztekálek vzpurný či Lakomníček nenechavý.

Ukázka z knihy:

Knihánek prohlíživý knihami listuje, dlouhými prstíky řádky sleduje. V policích plných knih je jako doma. Nechte ho chvíli samotného, z knih bude na zemi pohroma. Místo vlásků má rozevřenou knihu. Ve větru mu na hlavě třepetají listy krásného sametového papíru. Jeho tělo je poseté písmenky a číslicemi. Nosí velké kulaté brýle s černými obroučkami, aby mu neuniklo jediné písmenko.

Miluje vůni nových knih a rád si v nich prohlíží obrázky. Pokud někdo neumí číst, ochotně mu pomůže s vymýšlením zábavného příběhu, který pak může vyprávět všem svým blízkým. Moc rád ukazuje knihy svým plyšovým kamarádům.

Vzbuzuje v dětech lásku ke knihám. Rozvíjí jejich představivost a láká je k návštěvám knihoven.  

Musím říci, že tento skřítek se u mě doma rozhodně zabydlel. Knihy miluji od malinka a dokážu si představit, že se mě tento skřítek houpe za krkem a vybízí mě k prohlížení a četbě knih. Toto je skřítek, který mě nejvíce zaujal a mám s ním určitě co do činění.

Celkem 33 příběhů o skřítcích náladovníčcích vás bude bavit.

Tato kniha se mě moc líbila a bavila mě od začátku až do konce. Netrpělivě jsem vyhlížela další pohádku a jakého skřítka to vlastně poznám. Po přečtení celé knihy jsem usoudila, že i u nás opravdu žijí všichni jmenovaní skřítci. Tuto knihu jsem „vyzkoušela“ na dětech nejen svých, ale těch školkových. Jelikož mají moc rádi knihy a vždy se těší, jakou to vlastně budu mít v tašce, tato je rozhodně nadchla. Rozhodla jsem jim přečíst pohádku O Skřítkovi Sladkomilu lepivém, protože děti měly k odpolední svačince rohlík s máslem a marmeládou, tak jsem jim o tomto skřítkovi přečetla. Smály se, že jsou také všechny ulepené, ale především předškoláci si uvědomili, jaké ponaučení z pohádky plynulo. To že papáme sladké nám způsobí nejen upatlané ručičky, ale také bolavá bříška, když toho sníme mnoho.

Kniha je přehledná, čte se velice dobře. Je doplněna milými ilustracemi autorky. Příběhy jsou krátké, ale poučné, Věřím, že se k těmto skřítkům budu často vracet, jelikož ve mě zanechaly opravdu obrovský dojem. Střídání nálad, mrzutost, vztek, ale i smích, to vše patří k dětem.

Tuto knihu bych doporučila všem rodičům, prarodičům, ale především dětem, které milují skřítky.

Dagmar Medzvecová je ilustrátorka, kreslířka, spisovatelka a máma dvou holčiček. Svoji tvorbu věnuje především dětem. Nechává štětce, pastelky a grafické pero utvářet fantaskní světy plné pohádkových postav, lesních víl, skřítků, zvířat a přírody.

Malování, kreslení a psaní jí baví od dětství – nevynechala snad jedinou výtvarnou soutěž. Přestože je jejím vzděláním knihovnictví a informatika (tomuto oboru se věnovala jak na střední, tak vysoké škole), po několika letech práce ve Studijní a vědecké knihovně Plzeňského kraje a následné práce v soukromém sektoru se vrátila ke své největší lásce – k pastelkám, štětcům a psacímu peru. Spojení knih a obrázků je pro ni tou nejhezčí možnou kombinací a inspirací jsou jí její dvě malé dcerky. Svými texty a obrázky pravidelně přispívá do dětského časopisu Dráček.

Recenze vyšla na webu kritiky.cz

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze