Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

Kamarádi ze záhrobí

23.8.2019

Máte rádi hororové příběhy ze hřbitovního prostředí? Nebo máte doma děti s trochu morbidními zájmy?

Tak to by vám neměla v knihovně chybět novinka od Ivy Geckové – Kamarádi ze záhrobí. Tohle je totiž knížka nejen pro odvážné děti, ale hlavně pro dospělé, co si chtějí odpočinout a pobavit se!

Jako malá jsem četla knížku Můj kamarád upírek, kterou jsem si zamilovala. Bohužel jsem ji měla jen z knihovny. Když vyšla kniha Kamarádi ze záhrobí, zaradovala jsem se doufajíc, že to bude něco podobného. Nebylo. Bylo to jiné, ale skvělé. Kamarádi ze záhrobí je knížka spíše pro dospělé, kteří se chtějí pobavit než pro malé děti. Alespoň mně to tak přišlo. Já ji slupla za jednu cestu autem (výjimečně jako spolujezdec) a smála jsem se skoro nahlas.

Hlavními hrdiny jsou duchové mrtvých, kteří leží na malém hřbitůvku v Malinově. Autorka představuje v každé kapitole jednoho z nich. Poznáme tak postupně celou sestavu. Dvě starší dámy Martu a Vlastu, dobromyslného starostu, co hřbitov „řídí“ i zlého továrníka Burzu, který by ho chtěl „řídit“, talentovaného pekaře, pana Havelku, co miluje své králíky víc než manželku, frajírka s motorkou a dvě děti, co zemřely na choleru a pořád kašlou. Jo, a nesmím zapomínat na sochu hodného anděla.

Tyhle pohádky jsou poněkud morbidní, proto bych je asi nekoupila úplně malým dětem. I když, pokud ty moje zdědí moji „úchylku“ ke hřbitovům, tak proč vlastně ne…

Každá kapitola vypráví příběh jednoho z hrdinů, a tak ho poznávají lépe čtenáři i ostatní duchové. Dohromady však kniha tvoří jednolitý příběh, ve kterém se vyřeší plno problémů a napraví se pár hříšníků.

Kamarádi ze záhrobí je knížka napsaná s nadsázkou a fantazií. Přesto mi některé věci přišly nedotažené… např. pekař neměl teplo, aby mu vykynulo těsto na mazance, ale kde teda všechny ty dobroty pekl? Na to teplo nepotřeboval? A takových nedomyšlených detailů tam bylo víc.

I přes to se mi knížka líbila a opravdu jsem se u ní zasmála. Ráda si ji přečtu znovu, až budu potřebovat vypnout a odreagovat se. Se čtením dětem asi ale ještě pár let počkám.

Hodnocení: 85%

Recenze vyšla na kniznikavarna.eu

Kamarádi ze záhrobí
Mohlo by vás zajímat:
Kamarádi ze záhrobí
Více informací o knize

Přečtěte si také:

Dorotka na táboře
Dorotka na táboře

Kniha je opravdu pěkně zpracovaná, má bohatou zápletku, děti při ní zažijí dobrodružství a rozhodně se nebudou nudit.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Nepovedené kouzlo – Emilka a ztracená škola
Nepovedené kouzlo – Emilka a ztracená škola

Mně se v čarodějnickém lese moc líbilo. Jako dítě bych určitě chtěla navštívit babičku bylinářku i starou Malvínu.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze