Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

Kamarádi na výletě

10.8.2020

Tato krásná pohádková kniha pro naše nejmenší si vás získá od prvních stránek…

Anotace:

Na malém dvorečku žijí dobří kamarádi. Pejsek, kočka, kohoutek a tři slepičky. Jednoho letního rána se zvířátka rozhodnou, že prolezou mezi plaňkami v plotě a vyjdou si na výlet. Od té doby už nic není, jak bývalo. Objevovat svět je krásné dobrodružství, obzvlášť když si najdete nové přátele. Veselé ilustrované vyprávění o domácích i jiných zvířátkách obohacují krátké tematické písničky.

Na jednom dvorečku žije spousty zvířátek. Ta se jednou domluví, že se vydají na výlet. A protože první den zažijí spousty dobrodružství, rozhodnou se výletit hned několik dní za sebou. Zažívají při tom spousty zážitků a potkávají nové kamarády, kteří se k nim přidávají a výletují s nimi. Některá zvířátka dokonce zachrání z úzkých a pomohou jim v nouzi. Za každou kapitolou najdeme tematickou krátkou písničku o tom, co se zvířátkům stalo.

Kniha je psaná velikými písmenky, takže se hodí i pro prvňáčky na procvičení čtení, každou kapitolku doprovázejí krásné obrázky, proto určitě pohádka zaujme každé dítko.

Nám se knížka moc líbila, užívali jsme si skvělé dobrodružství pejska, kočky, kohoutka a slepiček, občas se i zasmáli a na konci kapitoly si vždy zazpívali. Pokud vás zajímá vyprávění o domácích zvířátkách, která zažívají v přírodě různé příhody se zvířátky divokými, pak určitě knihu pořiďte, vaše děti si ji užijí od začátku do konce, ať už si jí budou číst sami nebo jim jí budete předčítat přímo vy večer před spaním.

Moc děkuji autorce knihy, Lence Jakešové, za recenzní výtisk.

Kniha vyšla v nakladatelství BAMBOOK.

Kamarádi na výletě koupíte zde.

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze