Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788024728773

Jak to bylo s panem Vlkem

18.10.2019

Jak to bylo s panem Vlkem? To se dozvíte v nové knížce pro děti od Ivy Geckové. Autorka se v ní pustila celkem kontroverzním způsobem do převyprávění pohádky o Karkulce a zaručuji, že bavit se budou děti i dospělí. No už jste někdy viděli vlka s nalakovanými drápy?

Hlavní hrdinkou této milé pohádkové knížky je Karkulka Červená. Holčička, žijící ve Šlehačkové Lhotě s maminkou, která má obchůdek se zdravou výživou. Karkulka chodí do školy, právě přinesla vysvědčení a začaly jí prázdniny, má facebook a starost, že u babičky nemá signál a neuvidí, co sdílí na zeď kamarádi. Prostě moderní pohádka pro moderní děti.

Karkulka se i s maminkou vydá k babičce na návštěvu. Cestou jdou kolem starého mlýna, kde prý straší. A zjistí, že už není opuštěný, jako dřív. Nastěhoval se tam pan Vlk. Babička už se s ním stihla seznámit a pozvala ho na večeři.

Babička je správná a umí čarovat. Vymýšlí různé zlepšováky, které se jí ne vždy úplně podaří.

Tahle Karkulka bude vaše děti rozhodně bavit. Hlavní hrdinka je obyčejná holčička, jako ony, dělá stejné věci, a je stejně bláznivá, jako její babička.

Vlk je zde úplně jiný než v klasické pohádce. Trochu dobrák, trochu ňouma.

Knížka děti zaujme i díky ilustracím Báry Buchalové, které pokrývají všechny stránky a dělají příběh ještě veselejší. Asi to nebude čtení úplně pro prvňáčky, protože písmenka jsou malá a celkem nahuštěná. Ale pokud budete knížku dětem předčítat, jako já své čtyřleté dceři, určitě budou mít radost. Čímž bych chtěla dodat, že rozhodně zaujme i mnohem mladší děti.

Knížka Jak to bylo s panem Vlkem je podle mě naprosto skvělý dárek pro malé školáky, kteří přinesou domů vysvědčení. Tak jim knížku určitě pořiďte za odměnu, ať mají o prázdninách co číst.

Hodnocení: 100 %

Recenze vyšla na kniznikavarna.eu

 

Jak to bylo s panem Vlkem
Mohlo by vás zajímat:
Jak to bylo s panem Vlkem
Více informací o knize
Buchalová Bára
Mohlo by vás zajímat:
Buchalová Bára
Více informací o autorovi
Mohlo by vás zajímat:
Gecková Iva
Více informací o autorovi

Přečtěte si také:

Pohádky proti zlobení
Zlobivé pohádky

Šupky, hupky do postýlek, nezlobit a číst. Veselé zlobivé příběhy s ponaučením jsou milou pohádkou do postýlek všech dětí od čtyř let.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze