Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788024728773

Jak to bylo s panem Vlkem

18.10.2019

Jak to bylo s panem Vlkem? To se dozvíte v nové knížce pro děti od Ivy Geckové. Autorka se v ní pustila celkem kontroverzním způsobem do převyprávění pohádky o Karkulce a zaručuji, že bavit se budou děti i dospělí. No už jste někdy viděli vlka s nalakovanými drápy?

Hlavní hrdinkou této milé pohádkové knížky je Karkulka Červená. Holčička, žijící ve Šlehačkové Lhotě s maminkou, která má obchůdek se zdravou výživou. Karkulka chodí do školy, právě přinesla vysvědčení a začaly jí prázdniny, má facebook a starost, že u babičky nemá signál a neuvidí, co sdílí na zeď kamarádi. Prostě moderní pohádka pro moderní děti.

Karkulka se i s maminkou vydá k babičce na návštěvu. Cestou jdou kolem starého mlýna, kde prý straší. A zjistí, že už není opuštěný, jako dřív. Nastěhoval se tam pan Vlk. Babička už se s ním stihla seznámit a pozvala ho na večeři.

Babička je správná a umí čarovat. Vymýšlí různé zlepšováky, které se jí ne vždy úplně podaří.

Tahle Karkulka bude vaše děti rozhodně bavit. Hlavní hrdinka je obyčejná holčička, jako ony, dělá stejné věci, a je stejně bláznivá, jako její babička.

Vlk je zde úplně jiný než v klasické pohádce. Trochu dobrák, trochu ňouma.

Knížka děti zaujme i díky ilustracím Báry Buchalové, které pokrývají všechny stránky a dělají příběh ještě veselejší. Asi to nebude čtení úplně pro prvňáčky, protože písmenka jsou malá a celkem nahuštěná. Ale pokud budete knížku dětem předčítat, jako já své čtyřleté dceři, určitě budou mít radost. Čímž bych chtěla dodat, že rozhodně zaujme i mnohem mladší děti.

Knížka Jak to bylo s panem Vlkem je podle mě naprosto skvělý dárek pro malé školáky, kteří přinesou domů vysvědčení. Tak jim knížku určitě pořiďte za odměnu, ať mají o prázdninách co číst.

Hodnocení: 100 %

Recenze vyšla na kniznikavarna.eu

 

Jak to bylo s panem Vlkem
Mohlo by vás zajímat:
Jak to bylo s panem Vlkem
Více informací o knize
Buchalová Bára
Mohlo by vás zajímat:
Buchalová Bára
Více informací o autorovi
Mohlo by vás zajímat:
Gecková Iva
Více informací o autorovi

Přečtěte si také:

Malá Ema
Malá Ema

Děti kniha vtáhne do světa zdánlivě všedních příběhů, které spisovatelka pojala neobyčejně, vtipně a pro děti poutavě.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Logohrátky
Logohrátky

Logohrátky Zuzany Pospíšilové rozhodně mohu doporučit všem, kteří chtějí zapracovat na správné výslovnosti svého dítka. 

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze