Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

O lišce Matyldě a medvědu Šimráčkovi

30.8.2021

„Narazil na keř, který byl celý obsypaný velkými tmavými bobulemi. Utrhl jednu a chtěl ji nejprve ochutnat, ale vtom se odněkud z křoví ozval hlasitý a silný řev. Vojta se lekl a bobuli upustil na zem. Dobře, že ji neochutnal, protože to byl rulík zlomocný. Jedovatá bylina. Její plody by mohly kohokoliv otrávit.“

Oblíbená autorka vypráví příběh o plyšových hračkách a o tom, co k nim děti tak poutá. Plyšáci mají svá tajemství, zrovna jako Matylda a Šimráček. Přečtěte si o kouzelné proměně, která pomůže velkému kamarádství. Dvojčata Terezka a Vojta najdou ve svých plyšácích netušeně živé kamarády, se kterými zažijí legraci, a dokonce díky nim překazí i jeden zločin.
Knížka bude malým čtenářům blízká podobně jako jejich milovaní plyšáci. Daniela Skalová ji doprovodila přívětivými ilustracemi, které osloví i nejmenší děti.

O lišce Matyldě a medvědu Šimráčkovi není zrovna nejnovější – horká – kniha, která by vyšla v poslední době, ale pokud mají vaše děti rády pohádky se zvířátky a osobně všude s sebou nosí plyšáky, tak tohle vyprávění by se jim mohlo líbit.

Terezka a Vojta jsou sourozenci, dvojčata, kterým se slíbí, že pojedou k babičce a dědovi na víkend. Sekají latinu, jen aby mohli odjet a nic jim to nepokazilo, protože u babičky a dědy je vždycky moc dobře.
A taky že odjedou a mají se fakt dobře. Každý den chodí do lesa a natrefí tam na (nebo snad oni natrefí na ně?!) lišku a medvěda.
Proč zrovna tyto dvě zvířátka? To se děti dozví v příběhu, ale já můžu ještě prozradit, že tato čtveřice se stane nerozlučná po mocném kouzle čarodějnice, která jim pomůže, ale nese to s sebou docela velká rizika. A opět – jaká rizika a co všechno se ještě stane, to už se děti dozví z vyprávění O lišce Matyldě a medvědu Šimráčkovi.

„Čarodějnice přikývla, a tak liška vyšla před chaloupku. Jeden z hrnečků podala medvědovi a oba se současně napili. Hrnečky vyprázdnili až do dna, a přesto se nic nestalo. Trochu je to překvapilo, protože čekali nějakou změnu.
„Musíte počkat do svítání. Až ráno z vás budou plyšové hračky,“ připomněla jim čarodějnice.“

O lišce Matyldě a medvědu Šimráčkovi je velmi milou knížkou, která potěší každé dítě. Ať už je to kluk nebo holka, ať už to bude samostatný čtenář, nebo se dítěti bude předčítat nebo klidně i ty nejmenší, které určitě upoutají hezké ilustrace.
Líbilo se mi, že je tam pár poučných chvilek, pár náznaků, co dělat a nedělat a jak se chovat, přitom si knížka zachovává status pohádky jako takové, takže nechybí dobrodružství, trochu napětí a nějaká ta magie.

Spousta dětí, včetně mého syna, mají své oblíbené plyšáky, které berou všude. Po této pohádce si můžete být jistí, že to tak bude i nadále, protože co kdyby náhodou se stalo to, co v příběhu skutečností? 🙂
Pokud máte doma malého caparta, co má rád pohádkové vyprávění, tak se po knížce poohlédněte. Věřím, že se bude líbit. 🙂

Hvězdné hodnocení:

Recenze vyšla na webu daramegan.cz

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze