Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788024750408

Hravá angličtina v křížovkách

2.4.2019

Hracích knížek s angličtinou, češtinou, ba i matematikou mi prošlo rukama už několik, ale tato rozhodně děti zaujala dokonce tak, že jsme téměř u konce s luštěním. Je totiž neuvěřitelně jednoduchá. Najdete v ní více než 100 malých křížovek a osmisměrek, které nejsou ničím jiným, než hraním si s anglickými slovíčky.

Pochválit tu musím dvě věci. Asi bylo heslem „V jednoduchosti je krása“, protože tento pracovní sešit má dvě hlavní výhody.

Obsahuje málo slovíček, nezahlcuje. Je tu maximálně deset, dvacet slovíček z různých témat. Ovoce, zelenina, Dopravní prostředky, V ZOO, Domácí zvířata, Rodina, Tělo, Nábytek, Škola, Čísla, Oblečení a Barvy… Prostě to, co dítě snadno aplikuje do jakýchkoliv školních osnov.
Křížovky a osmisměrky jsou rozsahově malé, dítě je tedy má celkem rychle hotové a většinou správně. Je to motivující, netráví čas u zdlouhavých cvičení a neláme si hlavu s něčím, co ještě nemá osvojeno.

A kdyby náhodou, na konci knihy je vše vyřešené. Ale jednoduchost a celkově velmi vydařený spád této knihy zajistí, že si děti nová slovíčka osvojí tak nějak mimochodem. A o to jde.

Přidaná hodnota? Ilustrace jsou hravé a dají se vymalovávat!

Mladší dítě přišlo s tím, že ty černobílé ilustrace uvnitř pracovního sešitu lze přece pěkně vymalovat pastelkami! Skvělé! Samozřejmě! A tím se tato knížečka stává doslova multifunkční, protože když jí starší dítě celou vyplní, poslouží ještě jako pěkná omalovánka.

Obrázky Drahomíra Trsťana jsou hravé a dětem se líbí. Mají švih, vyzařuje z nich pohyb a akce. Jakoby se postavičky v následující vteřině měli pohnout, mrknout nebo na vás zamávat. A to je k takové učební pomůcce veliká výhoda…

Recenze vyšla na kritiky.cz

Hravá angličtina v křížovkách
Mohlo by vás zajímat:
Hravá angličtina v křížovkách
Více informací o knize

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze