Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788024757391

Hasiči jsou hrdinové, a proto rozhodně patří do pohádek

30.5.2018
Hasiči jsou hrdinové, a proto rozhodně patří do pohádek

Snad na každého chlapce přijde doba, kdy si přeje být hasičem, a začne si na něj hrát. Kdo by také nechtěl být všemi respektovaný hrdina, ochránce, který přijde na zavolanou, a všichni mu potom děkují a obdivují ho.

Symbol odvahy a síly. Hasičem ale rozhodně nemusí být jen ti chlápci v žáruvzdorných kombinézách s helmami, jak mnohokrát dokazují Hasičské pohádky Zuzany Pospíšilové.

Kniha vyšla již v třetím dotisku v nakladatelství Grada pod značkou dětské literatury BAMBOOK. Je jednou z knih edice s názvem Pohádkové čtení. Publikaci s výraznými nadpisy a velkými písmeny doplňují překrásné ilustrace šumavského rodáka Josefa Pospíchala, které zdobí každou stranu knihy a doplňují jednotlivé příběhy o jeden až tři obrázky, dle rozsahu.

Hasičských pohádek najdete v seznamu kulatých dvacet. Tou úvodní je První hasič, kterým je, jak se děti v průběhu čtení dozví, hodný vodník Vodička. Jindy hasičskou práci zastanou zvířátka, někdy popletený chlapec, jindy ty pravé hasiče pozlobí zbloudilá jiskřička, dospěláci s nesplněnými dětskými sny nebo vtipálci:

„Dobrý den! Na lavičce v zámeckém parku sedí paní, které se zapalují lýtka!“

V příbězích také občas ožívají věci či se objevují další pohádkové postavy (čerti, král s princeznou apod.)

Pohádkové příběhy jsou milé a poučné. Ve snaze přizpůsobit je dětem působí některé věty trochu kostrbatě, a navíc se občas objevují těžší slova, kterým nejspíš dítě bez pomoci rodičů neporozumí, ale zato mu rozšíří slovní zásobu.

Hasičské pohádky jsou krásnou alternativou k všude vládnoucímu Požárníku Samovi, která ukazuje dětem, že se jejich představa hasiče vedle toho standardního, který se tam samozřejmě také objevuje, může lišit. Stejnou činností se může blýsknout i kdokoliv jiný, kdo má odvahu a smysl pro to udělat ve správný okamžik tu správnou věc.

Hasičské pohádky
Mohlo by vás zajímat:
Hasičské pohádky
Více informací o knize

85 %
autor Tereza Špetlíková, recenze vyšla na spetlikova.blog.idnes.cz

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze