Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788024757391

Hasiči jsou hrdinové, a proto rozhodně patří do pohádek

30.5.2018
Hasiči jsou hrdinové, a proto rozhodně patří do pohádek

Snad na každého chlapce přijde doba, kdy si přeje být hasičem, a začne si na něj hrát. Kdo by také nechtěl být všemi respektovaný hrdina, ochránce, který přijde na zavolanou, a všichni mu potom děkují a obdivují ho.

Symbol odvahy a síly. Hasičem ale rozhodně nemusí být jen ti chlápci v žáruvzdorných kombinézách s helmami, jak mnohokrát dokazují Hasičské pohádky Zuzany Pospíšilové.

Kniha vyšla již v třetím dotisku v nakladatelství Grada pod značkou dětské literatury BAMBOOK. Je jednou z knih edice s názvem Pohádkové čtení. Publikaci s výraznými nadpisy a velkými písmeny doplňují překrásné ilustrace šumavského rodáka Josefa Pospíchala, které zdobí každou stranu knihy a doplňují jednotlivé příběhy o jeden až tři obrázky, dle rozsahu.

Hasičských pohádek najdete v seznamu kulatých dvacet. Tou úvodní je První hasič, kterým je, jak se děti v průběhu čtení dozví, hodný vodník Vodička. Jindy hasičskou práci zastanou zvířátka, někdy popletený chlapec, jindy ty pravé hasiče pozlobí zbloudilá jiskřička, dospěláci s nesplněnými dětskými sny nebo vtipálci:

„Dobrý den! Na lavičce v zámeckém parku sedí paní, které se zapalují lýtka!“

V příbězích také občas ožívají věci či se objevují další pohádkové postavy (čerti, král s princeznou apod.)

Pohádkové příběhy jsou milé a poučné. Ve snaze přizpůsobit je dětem působí některé věty trochu kostrbatě, a navíc se občas objevují těžší slova, kterým nejspíš dítě bez pomoci rodičů neporozumí, ale zato mu rozšíří slovní zásobu.

Hasičské pohádky jsou krásnou alternativou k všude vládnoucímu Požárníku Samovi, která ukazuje dětem, že se jejich představa hasiče vedle toho standardního, který se tam samozřejmě také objevuje, může lišit. Stejnou činností se může blýsknout i kdokoliv jiný, kdo má odvahu a smysl pro to udělat ve správný okamžik tu správnou věc.

Hasičské pohádky
Mohlo by vás zajímat:
Hasičské pohádky
Více informací o knize

85 %
autor Tereza Špetlíková, recenze vyšla na spetlikova.blog.idnes.cz

Přečtěte si také:

Můj kamarád dinosaurus
Můj kamarád dinosaurus

Děti mají doma často různá zvířátka – kočku, psa, andulku, křečka, morče, rybičky, papouška…. Ale co takového dinosaura? To se…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Babiččina kouzelná zahrádka
Babiččina kouzelná zahrádka

Nám se večerní čtení s veselou zeleninou moc líbí a doufám, že kniha dětem také trochu pomůže najít si tu správnou přátelskou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze