Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

Hádanky a úkoly pro sportovce šikuly

14.9.2018

KNÍŽKA, KTERÁ ROZHÝBE VAŠE DĚTI

Ve zdravém těle zdravý duch. Pro někoho možná otřepaná fráze. Pro děti je ale pohyb velice důležitý. Pravidelně se hýbat a otužovat by měla být součást každého dne, nejen dětí, ale i dospělých.

V dnešní době plné mobilů a techniky dětem pohyb opravdu chybí. Novinka Zuzany Pospíšilové s názvem Hádanky a úkoly pro sportovce šikuly vám děti opravdu rozhýbe.

Kniha obsahuje řadu otázek, úkolů, doplňovaček a hádanek se sportovní tématikou. Každému sportu je zde věnovaná dvojstrana. Začínáme rozcvičkou. I tady tomu tak je. Najdete zde mnoho tradičních a netradičních sportů. Např. plavání, jízda na kole, na koni, parašutismus, otužováním sportování na ledu, fotbal, košíková a tenis.

Součástí této publikace jsou dvě pohádky. Jedna se jmenuje „Jezdecká pohádka pro sportovce šikuly“ a ta druhá „ Soutěživá pohádka pro sportovce šikuly.“ Při listování knihou vás ihned zaujmou milé ilustrace Zdeňky Študlarové. Při sledování obrázků u dětí rozvíjíme zrakové vnímání, postřeh, logické a kritické myšlení a pravolevou orientaci. Po přečtení této knihy zvládnou děti pojmenovat cvičebné nářadí a náčiní.

Na konci poslední kapitoly naleznete řešení hádanek a doplňovaček.

Nejvíce se mě líbila „Soutěživá pohádka pro sportovce šikuly“. Pojednává o tom, jak anděl ctnosti Babiela a čert Bahram spolu soutěžili v různých sportovních disciplínách. Myslíte si, že je to vůbec možné? Jak to vlastně dopadlo? To si přečtete v novince Zuzany Pospíšilové.

Zuzana Pospíšilová je oblíbená autorka věnující se téměř výhradně původní tvorbě pro děti. S jejími texty se dětští čtenáři mohou setkávat od roku 2004, kdy jí vyšly první pohádkové příběhy v časopise Sluníčko. Tato autorka píše milé knihy pro děti. Setkávám se s nimi celkem často. V Gradě jí vyšlo téměř sedm desítek titul. Původní profesí je dětská psycholožka. Je matkou dvou dcer.

Recenze vyšla na Kritiky.cz

Hádanky a úkoly pro sportovce šikuly
Mohlo by vás zajímat:
Hádanky a úkoly pro sportovce šikuly
Více informací o knize

Přečtěte si také:

Policejní pohádky
Policejní pohádky

Pořádek musí být, a to i v pohádkách. V této knížce se to strážcům pořádku vždycky trochu zkomplikuje.

Více informací
Recenze
Logohrátky
Logohrátky

Knížka, se kterou bude správná výslovnost spíš zábavou než učením.

Více informací
Recenze
Štěpán Kobliha není žádná bábovka
Štěpán Kobliha není žádná bábovka

Štěpán Kobliha je velký rošťák s obrovským smyslem pro humor, který vám zajisté pomůže a vymyslí nějaký vynález či vychytávku.

Více informací
Recenze