Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

Hádanky a úkoly pro sportovce šikuly

14.9.2018

KNÍŽKA, KTERÁ ROZHÝBE VAŠE DĚTI

Ve zdravém těle zdravý duch. Pro někoho možná otřepaná fráze. Pro děti je ale pohyb velice důležitý. Pravidelně se hýbat a otužovat by měla být součást každého dne, nejen dětí, ale i dospělých.

V dnešní době plné mobilů a techniky dětem pohyb opravdu chybí. Novinka Zuzany Pospíšilové s názvem Hádanky a úkoly pro sportovce šikuly vám děti opravdu rozhýbe.

Kniha obsahuje řadu otázek, úkolů, doplňovaček a hádanek se sportovní tématikou. Každému sportu je zde věnovaná dvojstrana. Začínáme rozcvičkou. I tady tomu tak je. Najdete zde mnoho tradičních a netradičních sportů. Např. plavání, jízda na kole, na koni, parašutismus, otužováním sportování na ledu, fotbal, košíková a tenis.

Součástí této publikace jsou dvě pohádky. Jedna se jmenuje „Jezdecká pohádka pro sportovce šikuly“ a ta druhá „ Soutěživá pohádka pro sportovce šikuly.“ Při listování knihou vás ihned zaujmou milé ilustrace Zdeňky Študlarové. Při sledování obrázků u dětí rozvíjíme zrakové vnímání, postřeh, logické a kritické myšlení a pravolevou orientaci. Po přečtení této knihy zvládnou děti pojmenovat cvičebné nářadí a náčiní.

Na konci poslední kapitoly naleznete řešení hádanek a doplňovaček.

Nejvíce se mě líbila „Soutěživá pohádka pro sportovce šikuly“. Pojednává o tom, jak anděl ctnosti Babiela a čert Bahram spolu soutěžili v různých sportovních disciplínách. Myslíte si, že je to vůbec možné? Jak to vlastně dopadlo? To si přečtete v novince Zuzany Pospíšilové.

Zuzana Pospíšilová je oblíbená autorka věnující se téměř výhradně původní tvorbě pro děti. S jejími texty se dětští čtenáři mohou setkávat od roku 2004, kdy jí vyšly první pohádkové příběhy v časopise Sluníčko. Tato autorka píše milé knihy pro děti. Setkávám se s nimi celkem často. V Gradě jí vyšlo téměř sedm desítek titul. Původní profesí je dětská psycholožka. Je matkou dvou dcer.

Recenze vyšla na Kritiky.cz

Hádanky a úkoly pro sportovce šikuly
Mohlo by vás zajímat:
Hádanky a úkoly pro sportovce šikuly
Více informací o knize

Přečtěte si také: