Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

Dva netopýři na talíři

21.1.2021

KNIHA: Dva netopýři na talíři

Víte, že existují detektivky i pro děti? Jednou z takových, která je navíc vhodná i pro malé čtenáře, je kniha Dva netopýři na talíři. Děti společně s hlavními hrdiny pátrají po zloději. Podaří se jim ho najít? A zvládnout to sami nebo zavolají někoho na pomoc?

Obsah knihy

Paťa a Gába jsou nerozluční přátelé. Právě ukončili školní rok a chystají se užívat si prázdnin. Na zahájení letních radovánek zajdou do své oblíbené cukrárny U Tří marokánek. Když dojídají své palačinky, všimnou si, že na talíři je obrázek netopýra. Poděkují paní majitelce Sladké za krásné překvapení a vyrazí domů.

Druhý den čte Paťův tatínek noviny a zjistí, že bylo v jejich městě ukradeno v poslední době moc věcí. A jednou z nich jsou i dva talíře z cukrárny U Tří marokánek, které zmizely v noci. Tedy pár hodin poté, co cukrárnu navštívil Paťa s Gábou. Oba kamarádi se vydají za paní Sladkou a vyptávají se, co všechno zmizelo. Ta sdělí, že pouze 2 talíře, nic víc. Nakonec se Paťa s Gábou dovtípí, jestli to náhodou nebyly ty jejich talíře s netopýry. Paní Sladká však o žádných netopýrech neví. A proto se dvojice přátel pustí do pátrání…

Zjistí, že všechny věci, co se ztratily, měly podobnou stopu – u všech byl viděn před zmizením netopýr. Po čase se jim dokonce podaří ukradené lupy najít. Ale kdo je ten hledaný zloděj? A proč si své kořisti označuje symbolem netopýra? A proč vlastně krade?

Formát knihy

Kniha je lehká, má pevnou vazbu a je velká přibližně jako formát A5.

Cena a dostupnost

Knihu můžete zakoupit přímo na e-shopu Nakladatelství Grada. Cena je 219 Kč (ale pokud narazíte na akci, můžete zakoupit i levněji).

Celkové hodnocení

Kniha Dva netopýři na talíři přináší napínavý příběh, kde jsou hlavními hrdiny dvě zvídavé děti. Pustí se do nebezpečného pátrání a snaží se vyřešit záhadu zmizelých věcí.

Kniha mi trošku připomínala Správnou pětku od Enid Blytonové, kterou jsem v dětství moc ráda četla. Vyprávění má spád a nečekané rozzuzlení. Kniha je členěná na kapitoly, text je doprovázen o příjemné ilustrace, které si vytvořila přímo autorka knížky. V podstatě na každé stránce najdeme alespoň malý obrázek.

Kniha je určena pro zkušenější čtenáře, přibližně od 9 let.

Recenze vyšla na webu maminkoutek.cz

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze