Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

Domeček pro šneka Palmáce

31.10.2019

Hledáte pro své děti krásnou knihu s milými ilustracemi a tak trochu smutným příběhem šneka Palmáce? Chcete se dozvědět, jak vlastně žije hlemýžď zahradní? Víte kdo všechno dokázal pomoci Palmácovi? Pojďte se na to se mnou podívat. Určitě se vám toto povídání bude líbit a možná vám i trochu ukápne slzička.

Palmác je šnek zahradní a vydal se na cestu. Na ní potká mnoho zvířátek. Slimák vidí, jak je Palmác utahaný a diví se mu, proč vlastně s sebou tahá ulitu. Poradí mu, ať jí sundá a jde se s ním vykoupat. Jenže to neměl Palmác dělat. Jeho ulita se rozbije a tím začne jeho trápení. Musí si najít ulitu novou. Co teď bude vlastně dělat? Potká se s mnoha zvířátky, kteří se mu pokusí pomoci. Např. beruška Věruška, housenka Boženka, včelka Adélka, myška Eliška, tchoř Řehoř, žížalka Natálka, holub Jakub a mnoho dalších. Jsou ale zvířátka, která mu chtějí naopak ublížit. Zvládne Palmác tuto strastiplnou cestu? Dokáže najít svůj vysněný domov? Kdo mu nakonec nejvíce pomůže? Tak neváhejte a pusťte se do čtení. Palmác už na vás netrpělivě čeká.

V knize najdete 12 příběhů ze života šneka Palmáce.

Na konci každé kapitoly autorka uvádí otázky k příběhu, porozumění textu a k rozvoji empatie.

Krásný příběh, který vás zahřeje u srdíčka a budete si ho chtít číst pořád dokola. Moc se mě líbil a věřím, že se k němu rozhodně vrátím. Ilustrace Lucie Velíškové jsou opravdu povedené. Autorka se věnovala různým zvířátkům. Chtěla poukázat na to, že si musíme vzájemně pomáhat, být na sebe hodní, když je někdo smutný a potřebuje pomoc.

Z každého příběhu nám plyne ponaučení. Na konci každé pohádky jsou otázky k textu, o čem příběh je, jaká neznámá slova, či situace se v knize vyskytují a které autorka použila. Pomohou nám nad knihou se zamyslet, jak se máme k ostatním chovat.

Velkoformátová kniha podporuje porozumění textu, jazykové myšlení, rozvoj empatie, emoční inteligenci a také především rozvoj slovní zásobu, kterou v dnešní době děti nemají příliš velkou. Kniha je určena dětem od 3 let.

Kniha je přehledná, čtivá, líbí se mě velký formát knihy i ilustrace Lucie Velíškové. Co bych především ocenila jsou otázky na konci každé kapitoly. Slouží nám ke komunikaci dětmi, k zamyšlení nad příběhem i utřídění myšlenek a zážitku z čtení příběhu. Opravdu bych knihu doporučila nejen rodičům, kteří hledají poučné čtení pro své děti, ale i pedagogům, kteří hledají inspiraci na knihu do čtenářských klubů či výuky české jazyka.

Recenze vyšla na tvojechvilka.cz

Domeček pro šneka Palmáce
Mohlo by vás zajímat:
Domeček pro šneka Palmáce
Více informací o knize
Mgr. Pospíšilová Zuzana
Mohlo by vás zajímat:
Mgr. Pospíšilová Zuzana
Více informací o autorovi
Velíšková Lucie
Mohlo by vás zajímat:
Velíšková Lucie
Více informací o autorovi

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze