Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788024751061

Detektivové a zloději kabelek

29.11.2021

Zuzana Pospíšilová je autorkou řady úspěšných titulů pro děti. Patří k nim také série Detektivové, jejíž první díl jsme vám už představovali v recenzi. Nyní se o vaši přízeň bude pokoušet v pořadí již páté pokračování s názvem Detektivové a zloději kabelek. Poličte past na lupiče i vy.

Při jedné nákupní výpravě do supermarketu okrade maminku Tomáše a Kuby na parkovišti přímo před jejich očima zloděj, který pak s ukradeným lupem nasedne do připraveného auta svého spolupachatele a zmizí. Co teď? Ukáže se, že v kabelce byly všechny důležité věci včetně platební karty, pinu a mobilu. Klukům je jasné, že musí vzít pátrání do svých rukou. Zapojí do něj zbytek party a také svého starého známého nadstrážmistra Mrázka, který je bere jako sobě rovné a nechá je, aby mu byli při vyšetřování ku pomoci. Tomáš si sice zapamatuje registrační značku vozu, ta ale vede do slepé uličky. Pomůže malým detektivům tatínek, který je počítačovým expertem? Jak se dětem podaří tajná sledovačka? Jakou past na padouchy spolu s policií nastraží? To už si přečtěte sami.

Když byla maminka zabraná do nakládání nákupu, stala se zvláštní věc. Odněkud z křoví se vynořil nějaký chlápek a skočil k autu. Rychle chňapnul po kabelce, a než se kluci stačili odpoutat nebo něco říct, zase vyskočil. Maminka byla v šoku. Strnule hleděla na muže prchajícího s její kabelkou. Když se vzpamatovala a začala volat o pomoc, bylo pozdě. Ze zatáčky se vyřítilo černé auto s tmavými skly. Přibrzdilo, aby do něj mohl lupič nasednout a pak zase odfičelo.

„Značku!“ křičel Tom a dral se z auta ven, aby měl na ujíždějící auto lepší výhled. „Měla jsem tam všechno!“ dala se do pláče maminka. „Klíče, telefon, peníze, doklady i platební kartu!

„Neboj, mami, my ho chytíme,“ utěšoval ji Kuba. (str.12-13) 

I když se jedná v pořadí pátý díl, vůbec nevadí, když si ho přečtete bez znalosti těch předchozích. Co počin, to jeden vyřešený případ. V prvním díle se jim podařilo vypátrat zloděje vzácného obrazu, ve druhém přivedli policisty na stopu zlodějů peněz z herních automatů, také odhalili pachatele série podivných krádeží, a dokonce přišli na kloub záhadě vybílených bytů.

Autorce se podařilo čtenáře hravě seznámit s kriminalistickými znalostmi. Tentokrát se dozvědí, co je to identikit, jak fungují bezpečnostní kamery či jak lze na dálku vystopovat mobil. Vyprávění nepostrádá napětí, je čtivé a dobrodružné, proto se určitě bude číst jedna radost.

V textu předmluvy můžete zapátrat po ukrytém tajném vzkazu a v závěru jsou malí hrdinové připomenuti v připravených medailoncích. Naleznete v něm i doplňující otázky, které prověří pozornost malých pátračů. Nechybí klíč. Zdařilé vyprávění jako v předešlých dílech vtipně doplňují rozverné ilustrace Markéty Vydrové.

Publikaci bych doporučila k předčítání dětem už kolem sedmi let, které mají zálibu v detektivním pátrání a dobrodružstvích a rádi si hrají na policisty. K samostatnému čtení se hodí pro devítileté. Pokud máte doma malého detektiva, určitě zkuste po tomto počinu ze série sáhnout.

Anotace:
Pátrejte po zloději společně s oblíbenou detektivní partou!

DeTeKTiVové se už popáté pouštějí do dobrodružného vyšetřování.

Maminku okradli! Dan, Tadeáš, Kuba, Tom a Vašek to tak nenechají. Mají očité svědky, přímé důkazy, a hlavně tatínka – počítačového experta, který už ví, jak zloděje nenápadně vystopovat.
 
Klučičí detektivní parta je v dobré formě. Svůj pátrací talent už kluci prokázali u vyšetřování čtyř zločinů. Teď se stanou dokonce přímými svědky krádeže, a tak se pátrací akce může rozjet na plné obrátky. Jako vždy jim sekunduje nadstrážmistr Mrázek. Pokud už vám detektivové chyběli, v jejich novém příběhu se můžete těšit na tajnou sledovačku, past na lupiče, obvyklé detektivní otázky a ilustrace, u kterých se dobře pobavíte.
Recenze vyšla na webu ctemeceskeautory.cz

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze