Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

Dědečkovy povídačky

23.3.2020

Hledáte krátké příběhy pro své děti? Chcete se pobavit, zažít příjemné chvíle při společném čtení s dětmi? Zuzana Pospíšilová je autorkou novinky Dědečkovy povídačky. Dozvíte se, jaké dobrodružství zažil dědeček Zdeněk, když byl malý, jako je jeho vnuk Pavel a vnučka Lenka. Pojďte se na to se mnou společně podívat.

O čem vlastně kniha je?

Pan Zdeněk je velmi vážený občan města. Má ale jedno tajemství. Od malička se nenaučil správně vyslovovat hlásky R a Ř a proto tzv. ráčkuje. Snaží se všemožnými způsoby těmto hláskám vyhýbat.

Vypráví svým vnoučatům Lence a Pavlovi příběhy a nepoužije přitom ani jednou hlásku R a Ř. Co se vlastně v pohádkách dozvíte? Jak děda Zdeněk zabloudil, jak se potkal s čertem, strávil noc v knihovně, jak se stal motýlem, jak potkal kouzelného dědečka, našel poklad, viděl vodníka, postavil vlastní formuli a mnoho dalších dobrodružství. Z každého příběhu plyne ponaučení a umožní dětem o všem přemýšlet.

Knihy autorky Zuzany Pospíšilové mám moc ráda a rozhodně jsem neváhala a sáhla po této báječné knížce, kterou jsme přečetla jedním dechem. Poutavé vyprávění dědečka Zdeňka vás bude bavit. Zuzana Dreadka Krutá doplnila Dědečkovy povídačky úsměvnými ilustracemi. Z barevných obrázků na vás dýchá něha, láska a porozumění, které má dědeček Zdeněk ke svým vnoučatům.

Tato kniha obsahuje 11 vyprávění od dědečka Zdeňka. Doporučila bych jí všem rodičům, prarodičům, ale především dětem, které mají rádi krátká vyprávění o různých zákonitostech běžného života. Po přečtení příběhu si mohou společně s dětmi o všem povídat a rozebírat, co se dětem v příběhu líbilo, proč se třeba dědeček Zdeněk měl zachovat jinak, když byl malý a jak by to Pavel nebo Lenka vyřešili po svém. Moc se mě líbilo obsahové zaměření knihy. Jelikož vedu kroužek logopedické prevence, tato kniha se mě báječně hodí pro motivaci hlásek R a Ř, pokud se někomu hned nedaří jí zvládnout. Tuto knihu také uvítají učitelky, které vedou čtenářské dílny či kluby, jelikož má všestranné využití. Po přečtení příběhu si s  dětmi o něm můžete povídat a dále pracovat. To už nechám na vaší fantazii. Autorce se kniha totiž moc povedla a rozhodně jí dále doporučím.

Zuzana Pospíšilová je dětská psycholožka, která pracuje ve Speciálně pedagogickém centru pro děti s mentálním postižením v Ostravě. Dříve pracovala v dětském rehabilitačním stacionáři, převážně s dětmi s organickým poškozením CNS a pohybovým postižením. V době studií se zabývala tématem rozvoje tvořivosti u dětí mladšího školního věku, nyní píše knihy pro děti. Zuzana Pospíšilová je oblíbená autorka věnující se téměř výhradně původní tvorbě pro děti. S jejími texty se dětští čtenáři mohou setkávat od roku 2004, kdy jí vyšly první pohádkové příběhy v časopise Sluníčko.

V její tvorbě mají převahu pohádky, ale věnuje se také poezii a výukovým textům. Původní profesí je Zuzana Pospíšilová dětská psycholožka. Snad odtud a také z role maminky dvou dcer pramení porozumění dětské fantazii a humoru, které se v jejím bohatém díle odráží.

Recenze vyšla na webu Kritiky.cz

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze