Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

Co věděla moudrá želva

22.5.2020

co vedela moudra zelvaMáte rádi knihy Ivy Geckové? Chcete pro své děti poučnou a zajímavou knihu? Novinka Co věděla moudrá želva, kterou vydala Grada pod značkou bambook bude pro vás to pravé. Pohodlně se usaďte a pusťte se do čtení. 

Desetiletý Lukáš Hájek má moc rád svou maminku, která vlastní cukrárnu a báječně peče. Maminka má přítele Martina. Oba vezmou Lukáše do ZOO, kde mu prozradí, že se budou brát. Lukáš se s touto novou situací musí srovnat. Začne mít obavy z toho, že každý toho bude mít méně než doposud. Při procházce zoologickou zahradou potká opice, jaguára, ale především želvu Agnes, která mu nakonec nejlépe poradí. Jak to nakonec vše dopadne? Zvládne Lukáš vymyslet nějaké řešení? S kým se musí poradit?

Iva Gecková se s lehkostí a humorem věnuje v novince vydavatelství Grada složitému tématu nevlastních rodičů i soužití v takové rodině. Myslím si, že se jí to velice podařilo. Knihu ocení rodiče, kteří takové situace zažívají a neví, jak to dětem citlivě vysvětlit, že z přítele se najednou stane manžel a jejich táta. Jedná se o složité vztahy a děti tímto velice trpí. Někdy mají opravdu velký problém se s tím srovnat. Situace je pro ně nová, musí se dělit třeba i s nevlastními sourozenci, už nemají maminku jen sami pro sebe. Knihu bych doporučila i těm dětem, které žijí v úplné rodině a mají v okolí kamaráda či kamarádku, který to tak třeba doma nemá a potřebují tomu všemu porozumět. Často si mohou dělat starosti, že i podobná situace by mohla nastat u nich v rodině a pak se tím trápí.

Kritina Cigrová ilustrovala celou knihu a myslím si, že se jí to povedlo. Dokázala  dobře vystihnout obrázky k daným textům. S jejími ilustracemi jsem se setkala poprvé a hned se mě líbily. Těším se, až příště otevřu další pohádkovou knížku a uvidím v nich obrázky této ilustrátorky.

Kniha je vhodná i na společné čtení rodičů a dětí, přičemž můžete rovnou s dětmi danou problematiku probírat a povídat si o ní.

Ukázka z knihy:

Rodina…

…tlupa,

…bezpečí,

….POMOC,

…..síla,

…LÁSKA.

Rodina je tlupa, ve které je nám dobře,

cítíme se v ní bezpečí,

najdeme v ní vždy POMOC,

protože rodina má sílu.

Rodina je LÁSKA.

A té není nikdy málo!

“Když něco dělíš na více kusů, každý díl pak bude menší. Znamená to tedy, že se budeme dělit úplně o všechno, a tím pádem toho bude mít každý z nás míň, než dosud.”

Několik slov o autorce:

Iva Gecková pochází z jihočeského Písku, kde vystudovala obchodní akademii. Po studiu dlouhou dobu pracovala ve státní správě a při třetí mateřské dovolené se konečně začala naplno věnovat svému koníčku – psaní.  Pro Český rozhlas napsala několik pohádek, jejichž knižní vydání se chystá. Se svojí velkou rodinou  žije v Lysé nad Labem. Florentýna a kouzelná kniha je její prvotina.

Recenze vyšla na webu tvojechvilka.cz

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze