Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027106912

Čertí babička

19.3.2021

O čertech máme doma už několik knih, například Neplechy čerta Zbrklíka, O Rozárce Čarodějné či Pekelné příběhy čertí babičky. Nyní se naše sbírka rozrostla o další čertovské dílo, a to dokonce o knihu Čertí babička, na kterou volně navazují právě Pekelné příběhy čertí babičky.

Obsah knihy

Pro každé peklo je hotový poklad čertí babička – umí skvělé vařit, peče výtečné koláče, učí v pekelné škole a hlavně už toho tolik zažila, že pomáhá čertům také léčit jejich neduhy a bolístky. Není to přitom žádná nemohoucí stařena! Čertí babička je vitální, že by ji to mnozí z nás mohli závidět. A když se roztlobí, to se pak bojí i samotný Lucifer.

Jednoho dne babička peče železňáky, které čerti mají moc rádi. Trocha popela, řetězu, vajec, povidel a za chvíli si už mohou čerti spokojeně křupat. Jenže jakmile babička sáhne po povidlech, zjistí, že je polovina pryč. Někdo je chodí ujídat! Babička proto železňáky očaruje. Ten, kdo ji tajně část povidel snědl, by měli mít zelený nos. Ale jaké to překvapení, když mají zelený nos skoro všichni….

V dalším příběhu babička zjistí, že do její hodiny ve škole by měla přijít inšpekce. A ve tříde skutečně narazí na malého čertíka, kterého ještě neviděla. Nakonec se z něj vyklube sám Lucifer, který zde ale není na inspekci. Do třídy přišel proto, aby se naučil počítat, protože i když peklům vládne, počty mu prostě nejdou….

Jednoho dne babička čeká, až žáci přijdou k ní na výuku. Jenže pořád nikdo nechodí. Jakmile dá ale na okno buchty, rázem je tu celá třída. A výuka může začít. Tentokráte je na programu práce s metrologickým kotlem, ve kterém se vyrábí počasí, když chtějí čerti někomu na zemi trochu zavařit. Babička do kotle postupně přihazuje různé ingredience a sledují, jak se počasí mění u sedláka.

Když v tom je odvolána Luciferem, který potřebuje pomoc s hříšníkem. Čerti zůstanou u babičky, kde na ní mají počkat. Jenže je přemůže zvědavost a začnou si hrát s kotlem…

Burášek si při tom dovádění zastrčí ledovou kroupu do zubu. Jenže ta nejde ven. A je navíc očarovaná samotnou Sněhovou královnou, takže Buriášek mrzne a mrzne. Čertí babička proto zavolá Sněhové královně o pomoc…

Na závěr je nachystaný příběh, kde se děti dozví, proč má čert vlastně kopyto a chodidlo. A ne třeba dvě kopyta nebo dvě chodidla. Poté nás ještě čertá babička pobaví při velkém úklidu…

Celkové hodnocení

Příběhy o čertí babičce jsou humorné a ukazuji dětem, jak to v pekle čertí babičky funguje. Čertí babička má skvělou vyřídilku a vždy si nějak poradí, takže příběhy jsou napínavé a vtipné zároveň. Na každé stránce najdeme alespoň jednu malou ilustraci od Drahomíra Trsťana.

Líbí se mi, že peklo na děti sálá i z malých detailů. Babička nepeče obyčejné koláře, ale železňáky, kde jsou i ingredience typicky čertovské. Buchty nesype cukrem, ale popelem. Čerti mají jména jako Dutohlav, Plesnivec, Mezuláš či Blešivec.

Kniha je vhodná pro děti od 3-4 let a prodává se k ní také pracovní sešit Pekelné úkoly čertí babičky, kde najdou děti různé hádanky a obrázky právě ze života čertí babičky.

Recenze vyšla na webu maminkoutek.cz

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze